Dajana

Dajana je študentkou učiteľstva histórie a nemeckého jazyka na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Nemčinu študuje od základnej školy a pokračovala na gymnáziu, ktoré ukončila maturitou B2. Počas štúdia na gymnáziu si spravila DSD I a DSD II certifikát.
Dajana vo Freedu vyučuje najmä deti a začiatočníkov. Na svojich hodinách pracuje okrem učebníc s vizuálnymi podnetmi ako sú rôzne kartičky a obrázky.

Prečo rada učíš?
K myšlienke učiť som sa dostala ku koncu štúdia na základnej škole, keďže mi išli jazyky a bavilo ma to. Neskôr, počas štúdia na gymnáziu, som sa definitívne rozhodla pre štúdium učiteľstva nemčiny a histórie. Skĺbili sa tak moje tri záľuby – mám rada deti, jazyky a históriu. Tiež sa mi páčila predstava opakovať si a rozvíjať svoje znalosti histórie a zábavnejšou formou uchopiť nemecký jazyk, voči ktorému sa vždy nájdu nejaké predsudky. Chcela by som, aby sa deti radi učili nemčinu, aby ich to bavilo (to platí aj pre dejepis). Na učiteľstve sa mi páči možnosť byť hravý a tvorivý.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez objatia.

Učiteľ nemôže existovať bez …
Odhodlania. Učiteľ sa nemôže vzdať, musí motivovať a povzbudzovať žiakov, v istom zmysle je akousi roztlieskavačkou. Prebúdzať zvedavosť a viesť k tvoreniu.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
Z nemčiny Kakerlake (podľa jednej super kartovej hry), zo slovenčiny chobotnička (aj keď nemám rada morské plody).

Mama Jakuba, ktorý chodí na doučovanie nemčiny:
“Veľmi pekne vám ďakujem za vašu spätnú väzbu a tak isto aj vašej lektorke Dajane, za jej prácu s Jakubom. Touto obsiahlou spätnou väzbou som bola veľmi milo prekvapená. Sme veľmi spokojní s priebehom doučovania.”