Karin

Lektorka Karin má magisterský titul v odbore učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a nemeckého jazyka a literatúry na Univerzite Komenského. Má bohaté skúsenosti so všetkými typmi kurzov: klasické doučovania slovenského a nemeckého jazyka pre základoškolákov i stredoškolákov, prípravy na stredné školy, jazykové kurzy pre deti i dospelých. K zdokonaleniu sa v jazyku jej pomáhajú pracovné pobyty v Nemecku.

Prečo rada učíš?
Vo Freedu učím rada, pretože tu mám možnosť rozvíjať sa. Žiaci ma často obohacujú novými nápadmi a myšlienkami, ktoré môžem neskôr využiť aj na ďalších hodinách. Páči sa mi, že systém vo Freedu nie je nalinajkovaný. Tým umožňuje nielen nám – lektorom/-kám, ale aj žiakom stanoviť si vlastný priebeh hodiny, čo na jednej strane umožňuje nám možnosť sebarealizácie a na strane druhej – žiakom využiť svoju fantáziu a možnosť prezentovať sa.

Ako najradšej oddychuješ?
Športom, cestovaním,  v kruhu svojich blízkych a priateľov a samozrejme pri čítaní dobrej knihy.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Rob viac, ako od teba očakávajú.

Koľko najdlhšie si vydržala bez čítania akejkoľvek knihy?
Ani jeden deň. Nie je deň, keď by som nečítala.

Vďaka Karin je šiestak Ondrej v škole jeden z najlepších v nemeckom jazyku. Takúto spätnú väzbu sme dostali od jeho mamy:
Ďakujem Vám. Tak ako bol Ondrík na začiatku šk. roku nešťastný, že tomu nerozumie a plietla sa mu nemčina s angličtinou, tak je teraz šťastný, že patrí medzi najlepších  triede a spomedzi chlapcov asi aj je najlepší. V škole dosahuje dobré výsledky, písomky píše bez problémov a ústne odpovede resp. slovné vyjadrovanie mu značne stúplo na úrovni. Začal si veriť, čo je u neho dôležité a dokonca sa chystá, že mi v lete bude na dovolenke prekladať…
Ešte ma čaká výlet do Rakúska, kde chce Ondrejko nakupovať, aby som videla – počula ako mu to ide. P. učiteľka v škole ho z Nj veľmi chválila. Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za minulý školský rok a určite budeme s Vami pokračovať. Som rada, že nabral chuť do učenia NJ a som Vám vďačná za Vašu prácu a prístup k nemu.

Deviatačka Lenka sa vďaka Karin ako jediná z jej základnej školy dostala na želané gymnázium. Mail od mamy nás veľmi potešil:
Dobry den, Lenka sa umiestnila na 51 mieste zo 110 zucastnenych. Skola berie 81 studentov….Zo ZS ktoru navstevuje Lenka sa na toto konkretne gymnazium hlasili este traja ziaci, ktori sa vsak umiestnili daleko za Lenkou, cize zo ZS sv.Frantiska obstala najlepsie. Este raz velka vdaka a srdecne pozdravujem lektorku!

Aj od mamy deviataka Filipa, ktorého Karin pripravovala na prijímačky na SŠ nám prišiel mail s poďakovaním:
Dobrý deň, Filip spravil na monitoroch slov. jazyk na 60%. Pohovory robil na Strednej polygrafickej škole, odb. grafik dig. médií a na Strednej elektrotechnickej škole, ten istý odbor. Bol v prvej tretine  vo výsledkoch, a zobrali ho na obidve školy. Rozhodol sa pre elektrotechnickú. Je to určite aj Vašou zásluhou, že takto dopadol, takže sme s Vašou prácou veľmi spokojní a aj napriek Filipovým úletom sa naňho predsa len dosť “nalepilo!”. Tak pekne ďakujeme a prajeme všetko dobré.