Blog

Najobľúbenejšie 8-ročné gymnázia v Bratislave

Úspešnosť prijatia žiakov vďaka doučovaniu vo Freedu je 85%.

Vo Freedu každý rok pripravujeme na prijímačky približne 180 piatačiek a piatakov. Až 85 % z týchto detí sa dostane na vybranú školu.

Výnimočným benefitom našich kurzov sú špeciálne vypracované osnovy, testy, vyškolené lektorky a lektori a viac ako 15 rokov skúseností s prípravou žiakov na prijímačky. Ako Vaše dieťa pripravíme na vybrané gymnázium – čo robíme na kurzoch, ako zdieľame materiály, ukážkové testy a ostatné, sa dozviete na našej stránke: Doučovanie na prijímačky na 8-ročné gymnázium

Prečítajte si tiež: Zvýšte aj vy šancu prijatia vášho dieťaťa na gymnázium

Rebríček najlepších gymnázii

V školskom roku 2019/2020 zostavil portal INEKO rebríček najlepších gymnázií v Bratislave. Po kliknutí na konkrétne gymnázium zistíte hodnotenie za posledný rok, alebo aj predchádzajúce na základe rôznych parametrov (napr. maturity, Testovanie 5 a 9, úspešnosť absolventov, inšpekcie a iné).

10 najobľúbenejších bratislavských gymnázií, na ktoré pripravujeme deti a reakcie ich rodičov:

Termín podania prihlášok je na väčšine gymnázii do 8.4.2021. Pravdepodobný termín prijímacej skúšky: 1. termín – 3. mája 2021, 2. termín – 10. mája 2021

Gymnázium Bilíkova

Gymnázium Bilíkova je najväčšie gymnázium v Bratislave a počas školského roka 2019/2020 ho navštevovalo 1071 žiakov. Do prvého ročníka na 8- ročné gymnázium prijali 54 nových žiakov a tešíme sa, že jedným z nich mohol byť aj Adamko, ktorý u nás absolvoval doučovanie na prijímačky:

“Adamko ide na Bilíkovu, kde skončil 25. Ďakujeme lektorom za dobru prácu, samotné doučovanie mu určite stačilo. Doma sa príprave venoval minimálne, všetko zvládol bez našej dodatočnej pomoci, za čo som vám veľmi vďačná. Určite budem odporúčať svojim známym takúto formu prípravy na prijímacie pohovory.” 

 

Gymnázium Grösslingová

Gymnázium Grösslingová je jedno z najväčších v Bratislave a momentálne ho navštevuje 639 žiakov. V školskom roku 2019/2020 bolo na 8- ročné gymnázium prijatých 29 detí a na matematické 22 detí. Jednou z prijatých piatačiek bola aj naša študentka Terezka a jej rodičia nám poslali milé zhodnotenie kurzu:

“Terezka bola prijatá na gymnázium. Najskôr len na Bilikovú a dodatočne aj na Groslingovú. S priebehom kurzov bola dcéra spokojná. Veľmi sa jej páčila najmä slovenčina. Lektorka bola podľa jej slov úžasná a pripravovala im kopec materiálov, ktoré bude vedieť zužitkovať aj neskôr.”

 

Gymnázium Metodova

V minulom školskom roku toto druhé najväčšie bratislavské gymnázium navštevovalo 980 žiakov. Po prijímacom konaní prijali na 8-ročné gymnázium 58 nových detí. Na zvládnutie prijímačiek sme pomohli aj našej žiačke Nelke a spokojní s kurzom boli aj rodičia:

“Nelka bola úspešne prijatá na osemročné gymnázium Metodova, ktoré pre nás bolo prioritou. Umiestnila sa na 12. mieste zo 440 uchádzačov, čo je vynikajúci výsledok.
Aj napriek tomu, že to bol malý kurz, oplatilo sa. Prebrali všetko potrebné učivo, aj nad rámec 5. ročníka, ktoré v škole nepreberali, ale bolo na prijímačkách. S lektormi a lektorkami bola Nelka spokojná. Určite odporúčame.” 😁

 

Gymnázium J. Papánka – Vazovova

Celkový počet žiakov, ktorí navštevujú gymnázium Vazovova je 600. Na 8-ročné gymnázium bolo minulý šk. rok prijatých 27 nových žiakov a medzi nimi bola aj naša žiačka Ninka.

“Ninka bola prijatá na obe školy, aj na gymnázium sv. Uršule aj na gymnázium J. Papánka. S výučbou vo Freedu sme boli spokojní, ale aj online kurzy prebehli v poriadku a splnili svoj účel 🙂 Ďakujeme. “

 

Gymnázium Matky Alexie

Gymnázium v centre mesta navštevuje 430 žiakov. Na 8- ročné gymnázium bolo v školskom roku 2019/2020 prijatých 22 žiakov. Aj napriek prechodu kurzu do dištančnej formy sa niektorým našim piatakom podarilo úspešne absolvovať prijímačky. Jednou z prijatých bola aj naša žiačka Elenka. Spokojní s kurzom boli aj rodičia, ktorí nám poslali spätnú väzbu po kurze:

“Elenka bola prijatá na vybranú školu – Gymnázium Matky Alexie. S úrovňou kurzu sme boli spokojní, aj prechod na dištančné vzdelávanie ste zvládli dobre. Ďakujeme a pozdravujeme p. lektorky.”

Gymnázium L. Sáru

V školskom roku 2019/2020 navštevovalo gymnázium 725 žiakov z toho novoprijatých prvákov na 8-ročné gymnázium bolo 52. Tešíme sa, že aj Emke sa podarilo úspešne zvládnuť prijímačky.

“Emka zvládla obdive prijímačky úspešne a bola prijatá na obidve školy: Bilikova (23.miesto), aj Ladislava Saru (7.miesto).
Aj vďaka Vašim lektorkám zvládla skúšky úspešne, kurzy je pomohli doplniť niektoré medzery v učive oboch predmetov a taktiež získať väčšiu istotu pri riešení jednotlivých úloh. Ďakujeme lektorkám aj Vám ako celému kolektívu a určite budeme odporúčať ďalej.”

 

Gymnázium F.G. Lorcu

Gymnázium F. G. Lorcu (adresa Hronská 3) momentálne navštevuje 607 žiakov. V minulom školskom roku prijali na 8-ročné gymnázium 28 žiakov, medzi ktorými boli aj naši žiaci. Ben bol jeden z nich a spolu s rodičmi nám poslali aj recenziu:

“Ben sa dostal na Gymnázium Federica Garciu Lorcu, kde skončil štvrtý. Ben je spokojný a na gymnázium sa teší. Ďakujeme lektorkám a ak budeme v budúcnosti potrebovať pomoc s doučovaním, určite sa na Vás obrátime.”

 

Gymnázium Jura Hronca

Gymnázium na ul. Novohradská 3 navštevuje 897 žiakov. Na 8-ročné gymnázium v školskom roku 2019/2020 prijali nových 28 žiakov a na anglické 8-ročné gymnázium 26 žiakov. Gymnázium navštevuje aj Miško, ktorému sme pomáhali s prípravou na prijímačky a spolu s rodičmi nám poslal milú spätnú väzbu:

“Dobrý deň Lucia, s veľkou radosťou môžem povedať, že Miško sa dostal aj na GJH (14. v poradí) aj na Bilíkovu (22. v poradí). Špeciálny odkaz od Miška: ďakuje lektorom, že boli skvelí a že ho veľa naučili 🙂 “

 

Gymnázium Pankúchova

V školskom roku 2019/2020 navštevovalo gymnázium 577 žiakov. Novoprijatých na 8-ročné gymnázium bolo prijatých 24 detí. Medzi deti, ktoré prijímačky úspešne zvládli patria Saška a Viktória.

“Saška zvládla prijímačky veľmi dobre, na gymnázium Pankúchova bola prijatá, skončila 12-ta z osemnástich prijatých. S Vašim kurzom som nadmieru spokojná, aj moja staršia dcéra Viktória navštevovala prípravný kurz pred troma rokmi a tiež sa na vyššie uvedene gymnázium dostala. Ostali sme Vám verní aj po prijímačkách a Viki navštevuje hodiny matematiky už tretí rok. Určite v spolupráci neskončíme.”

Gymnázium L. Novomeského

Gymnázium na ul. Tomášikova 2 navštevuje 583 detí. V minulom školskom roku prijali na 8-ročné gymnázium 30 nových žiakov a jedným z prijatých bol aj náš  žiak Janko.

“Dobrý deň, s radosťou oznamujeme, že Janko bol prijatý na GLN, Tomášikova a skončil na 23. mieste 😊 S celkovým priebehom kurzu sme boli veľmi spokojní. Ďakujeme.”