Adriána

Adriána je absolventkou Pedagogickej fakulte v odbore učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a učiteľstvo francúzskeho jazyka a literatúry. Od septembra 2015 vedie vo Freedu kurzy príprav na stredné školy a kurzy klasického doučovania. Už po prvých hodinách z nej boli žiaci nadšení a veľmi si ju obľúbili.
Aďka má bohaté skúsenosti s deťmi, nakoľko pracovala od roku 2007 ako animátorka v mládežníckom stredisku v Rožňave, bola vedúca divadelného krúžku pre deti z Krízového centra a robila tiež animátorku v mládežníckom klube Interact. Počas svojej práce sa stretla s hyperaktívnymi deťmi a tiež s deťmi s poruchami správania.

Prečo rada učíš?
Na učení ma najviac napĺňa, že môžem niekomu odovzdať informácie a poznatky, ktoré boli kedysi odovzdávané mne. Je to skvelý pocit už len vďaka tomu, že si človek môže uvedomiť, že niečo ovláda, niečomu rozumie a o túto skúsenosť môže obohatiť aj niekoho druhého. Učenie mi však prináša pocit radosti hlavne vtedy, keď môžem vidieť výsledky svojej práce. Počuť reakcie od žiakov typu: ,,Už tomu rozumiem. Je mi to jasné. Chápem to.“ sú nenahraditeľné a dokážu mi zlepšiť náladu a spríjemniť celý deň. Netreba však zabúdať na to, že aj napriek úspechom sa musí učiteľ neustále učiť, ako učiť. 🙂

Čo ma vždy rozosmeje a poteší?
Aby sa moja nálada zlepšila a bolo zase všetko v poriadku mi stačí, ak sa na mňa niekto usmeje a zaželá mi pekný deň, čim mi pripomenie, že život je krásny a treba ho prežiť s úsmevom.

Učiteľ nemôže existovať bez…
… záujmu o svojich žiakov. Každé povolanie je vzácne a dôležité, ale dobrý učiteľ nemá byť len vykonávateľom svojho povolania, ale predovšetkým poslania, v ktorom sa musí skĺbiť nielen vzdelávanie a odovzdávanie vedomostí, ale aj výchova. Myslím si, že učiteľa by nemali zaujímať iba výsledky výkonu jeho žiakov, ale mal by sa o nich zaujímať ako o jedinečné osobnosti, ktoré treba formovať a tým prispieť k tomu, aby sa stali plnohodnotnými členmi spoločnosti.

 Ako znie najlepšia rada, ktorú som dostala?
Nepresnívaj svoj život, ale preži svoje sny.

Deviatak Kristián si prípravný kurz s Aďkou nevie vynachváliť a na hodiny sa vždy teší:
Som spokojná s kurzom, vidím, že sa Kristiánovi darí zvládať doma mnohé cvičenia bez toho, aby potreboval poradiť. Obrovskú zásluhu na tom má lektorka Aďka. Jej prístup a spôsob výučby Kristiánovi veľmi vyhovuje. Teší sa na kurz a s nadšením opisuje, čo v daný deň preberali. Verím, že pod profesionálnym vedením lektorky Aďky monitor a prijímačky zvládne a na gymnázium sa dostane. (mama Carmen)

Žiak Peter bol s doučovaním veľmi spokojný:
Peťko spravil prijímacie pohovory na bilingválne gymnázium Bilíková a bol prijatý na školu. Ak je možné doučovanie pre gymnazistov, určite by som ho využila aj od školského roka 2016/2017. Aj organizácia, ale hlavne prístup a výklad lektorky Aďky mu veľmi vyhovoval. Veľmi si ju obľúbil. Na vysvedčení mal samé jednotky, je to zásluha aj vášho doučovania. (mama Petra)