Aďa

Aďa vo Freedu doučuje matematiku a fyziku, vedie skupinové kurzy prípravy na Testovanie 9 a prijímačky na stredné školy. S prácou  s deťmi má aj veľa iných skúseností – pracovala v detských táboroch, učila deti jazdiť na koni a na vysokej škole robí workshopy pre mladších študentov.
Aďa študuje na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského V Bratislave odbor všeobecné lekárstvo. V oblasti medicíny je veľmi aktívna a má za sebou niekoľko kurzov a certifikátov ako napríklad certifikát prvej pomoci, kurz chirurgického šitia, či kurz odberov venóznej krvi. Pravidelne sa zúčastňuje odborných vedeckých konferencií a absolvovala stáže napríklad v Brazílii, Južnom Sudáne a Thajsku.

Prečo rada učíš?
Hovorí sa, že človek niečomu naozaj rozumie až vtedy, ak je schopný to vysvetliť šesťročnému dieťaťu. Teda okrem toho, že ma samotné učenie baví, vždy je zaujímavé objaviť nové rozmery danej témy z tohto druhého pohľadu – a tým učím nielen ja žiakov, ale aj oni mňa.

Tri slovesá, ktoré ma najviac vystihujú?
Kniha, hudba, čokoláda a jazdectvo. Hmm, nie sú to slovesá (ešteže doučujem matiku a nie slovenčinu) a nie sú ani tri (…hups), ale spĺňajú to posledné a najdôležitejšie.

Je nejaká poučka, ktorú si doteraz pamätáš, ale nikdy si ju nevyužila?
Poučky mi nikdy veľmi nešli, doteraz si ale pamätám, že teleso ponorené do kvapaliny je nadľahčované vztlakovou silou, ktorej veľkosť sa rovná tiaži kvapaliny s rovnakým objemom, ako je objem ponorenej časti telesa – vzorec je predsa omnoho jednoduchší. A hoci nie každý pozná definíciu, určite pozná geniálneho chlapíka, ktorého menom sa tento zákon nazýva. 😉

Vďaka Adi sa žiačka Lenka dostala na vysnívané gymnázium. Výsledky prijímačiek nám mailom poslala Lenkina mama:
Dobry den,Lenka sa umiestnila na 51. mieste zo 110 zucastnenych. Skola berie 81 studentov….Zo ZS ktoru navstevuje Lenka sa na toto konkretne gymnazium hlasili este traja ziaci, ktori sa vsak umiestnili daleko za Lenkou, cize zo ZS sv.Frantiska obstala najlepsie. Este raz velka vdaka a srdecne pozdravujem lektorku!

Kristián, ktorého Aďa doučovala matematiku a fyziku, bol veľmi spokojný:
Dobrý deň, ďakujem za sprostredkovanie doučovania pre Kristiána. Zvlášť chcem vyjadriť aj veľkú spokojnosť s pani lektorkou, ktorá ho doučovala – podľa Krisitána bola veľmi ochotná a vie látku výborne vysvetliť (na rozdiel od pedagóga, ktorý ho učil na škole učil fyziku :)) Nemám mailovú adresu na pani lektorku, takže prosím sprostredkujte jej moje poďakovanie. (Kristiánov otec)