Ako pracovať s Examino?

Čo je examino a ako s ním pracujeme?

Freedu má unikátnu spoluprácu s firmou s Exam Testing, ktorá vyrába väčšinu prijímačkových testov na Slovensku. Žiaci na veľkých a stredných kurzoch vo Freedu dostávajú prístup k tisíckam testovacích úloh na webe examino.sk.  v cene kurzu. Tieto testy si deti nacvičujú doma, výhodou je, že dostavajú automatické vyhodnotenie na mail. 🙂

Takisto ty lektorka, lektor, dostaneš pred začatím kurzu prístup do Examina, kde uvidíš celú svoju skupinku. Túto funkciu sme vymysleli na stránke examino špeciálne pre vás.

Uvidíš, ktoré testy a s akou úspešnosťou si testy vypracovali a na základe výsledkov sa vieš zamerať na úlohy, ktoré im robia najväčšie problémy.

Naše tipy ako používať testy na Freedu hodinách:

ONLINE KURZY

Testy majú cca 10-15 otázok a trvajú okolo 20 minút. Čiže na každej hodine stihnete prebrať 1 test. Tesne pred prijímačkami (cca 2 týždne), keď už budete mať teóriu prebratú, stihnete aj 2 testy.

  • ONLINE KURZY – na online kurzoch vieš jednoducho zdieľať obrazovku s testom. Správne odpovede ti žiaci môžu písať rovno do Skype, alebo na papier, kde si budú písať postup a pošlú ti ich. Každé konto má vlastný profil, kde deti môžu sledovať svoje výsledky z jednotlivých testov. Správne odpovede si môžete prejsť spoločne.

PREZENČNÉ KURZY

Testy majú cca 10-15 otázok a trvajú okolo 20 minút. Čiže na každej hodine stihnete prebrať 1 test. Tesne pred prijímačkami (cca 2 týždne), keď už budete mať teóriu prebratú, stihnete aj 2 testy.

  • PREZENČNÉ KURZY – na prezenčných kurzoch máš rôzne možnosti, ako testy používať:
    1. otázky (nasledujú jedna za druhou) budeš zobrazovať na notebooku, alebo v niektorých triedach je možnosť zapojiť sa na väčšiu televíznu obrazovku, alebo projektor. O technických možnostiach tried, kde učíš, sa prosím poraď s koordinátorkou vopred.
    2. Ak túto možnosť nemáš, tak jednotlivé otázky im vieš priamo na hodine prečítať z examina, prepísať na tabuľu…
    3. feel free…..ak si objavil/a ešte iný spôsob, ktorý sa ti osvedčil, podeľ sa s nami. 😊

DOMÁCA ÚLOHA