Ako pracovať s Examino?

Čo je Examino a ako s ním pracujeme?

V školskom roku 2023/2024 pokračujeme v unikátnej spolupráci so spoločnosťou EXAM Testing.  Exam sa dlhoročne venuje tvorbe prijímačkových testov pre množstvo škôl na Slovensku. Spolu sme vytvorili novú vzdelávaciu super apku app.examino.sk.

Deti vo veľkých a stredných kurzoch majú neobmedzený prístup k tisíckam testovacích úloh v cene kurzu. So stránkou Examino pracuješ s deťmi počas kurzu, alebo si testy vypĺňajú aj doma. Deti majú v apke svoje konto, kde vidia svoje aktivity a úlohy.

Ako lektorka/lektor máš tiež svoj prístup do Examina, kde uvidíš výsledky detí zo svojich skupiniek. Môžeš im zadávať domáce úlohy alebo aktivity priamo na hodine. Na základe výsledkov z úloh sa vieš zamerať na oblasti, ktoré robia deťom najväčšie problémy.

Stáva sa, že deti nedostanú od rodičov info o svojich prihlasovacích údajoch do aplikácie app.examino.sk. S týmto ti vieme pomôcť. Prihlasovacie údaje detí si môžeš vypýtať od svojej koordinátorky. Na hodine vyzvi deti, aby sa prihlásili na svojich mobiloch do aplikácie pod svojim menom a heslom. Poraď im, ako si môžu nastaviť ikonu aplikácie na plochu mobilu pre ešte jednoduchší prístup (inštrukciu nájdeš na tejto stránke nižšie).

Pozri si, čo všetko môžeš robiť vo svojom lektorskom konte. Video nahrala naša skúsená lektorka Ema:

Pozri si promo video s našou riaditeľkou Jankou a pánom Burjanom, riaditeľom spoločnosti Exam Testing:

Ako zadať správne domáce úlohy/cvičenia/testy:

 

V osnovách nájdeš pri každej lekcii dokument s názvom Examino, kde sú zhrnuté cvičenia týkajúce sa danej témy. Domáca úloha je pre žiakov povinná (resp. tieto cvičenia môžeš využiť na hodine). Test je nepovinný a slúži na zopakovanie.

Ako môžeš používať Examino na kurzoch:

Cvičné tematické testy

Na prezenčných aj online hodinách môžeš deťom zadávať aktivity na hodine (pozri si tutoriál ako na to). Veľká výhoda a pomoc pre teba je, že Examino automaticky vyhodnocuje testy všetkých detí v tvojich skupinách a prehľad testov si nájdeš priamo vo svojom konte.

Domáce úlohy

Na prezenčných aj online hodinách zadávaj deťom domáce úlohy z Examina. Pred ďalšou hodinou si pozri vo svojom konte, kto a ako úlohy/test vyriešil. Hodinu začni zhodnotením úloh. Môžeš nechať vysvetliť toho, kto mal niektorú úlohu dobre vyriešenú tomu, kto mal úlohu nesprávne = rovesnícke učenie.

Samostatná domáca príprava

Motivuj deti, aby si testy v app.examino.sk vypĺňali samostatne aj doma. Testy majú automatické vyhodnotenie a deti samy uvidia, čo im ide a čo nie.  S tým, čo im nejde, sa, samozrejme, môžu obrátiť na teba na hodinách. Vypĺňaním testov doma si deti zvyšujú šance na úspešné zvládnutie prijímačiek.

Ako si stiahneš aplikáciu Examino:

Aplikácia Examino je tzv. webová aplikácia. Jej fungovanie nie je podmienené stiahnutím alebo zakúpením aplikácie z obchodu s aplikáciami (Google Play alebo App Store). Prvé prihlásenie cez akékoľvek zariadenie (mobil, tablet, počítač) musí prebehnúť cez webový prehliadač (Google Chrome, Safari a pod.). Cez neho si vieš vytvoriť skratku, resp. ikonu na plochu, pomocou ktorej sa môžeš prihlasovať každý ďalší raz. Po kliknutí na ikonku sa dostaneš priamo do apky.

Ako si vytvoríš skratku pre ikonu na ploche mobilu:

• Otvor webový prehliadač na svojom mobile a zadaj adresu app.examino.sk.

• Pre Android: klepni na tlačidlo ponuky (tri bodky) v pravom hornom rohu a vyber možnosť Pridať na plochu.
Pre iPhone: klepni na tlačidlo zdieľania (štvorec so šípkou) v spodnej časti obrazovky a vyber možnosť Pridať na domovskú obrazovku.

• Zadaj názov, ktorý chceš použiť pre skratku, a potvrď klepnutím na Pridať.

• Skratka sa pridá na tvoju plochu a budeš mať ikonu Examino medzi ostatnými tvojimi aplikáciami.

Potrebuješ pomôcť?

Máš nejaké nejasnosti, alebo jednoducho potrebuješ poradiť? Pokojne kontaktuj našu lektorku Emu.

skype: live:e.zugec

e-mail: e.zugec@gmail.com