Ako pracovať s Examino?

Čo je examino a ako s ním pracujeme?

Spolupracujeme s firmou Exam Testing. Dohodli sme špeciálne pre našich žiakov a pre vás lektorky a lektorov 12-týždňový prístup k tisíckam testovacích úloh na webe examino.sk!

Deti, resp. ich rodičia už od nás dostali maily so zľavovým kódom na prístup do examina. Na 12-týždňový program štandard (piataci) a prémium (ôsmaci a deviataci) majú zľavu 30%. Prístupové kódy pre naše lektorky a lektorov do programu PRÉMIUM sme vybavili bezplatne, teda ty nebudeš pri registrácii platiť nič. 😊

Ako sa registruješ?

 1. Zaregistruj sa na examino.sk
 2. Zadaj tento kód, ktorý ti zabezpečí bezplatný prístup:  posielame mailom (zľavový kód platí pre jednu lektorku/lektora, nedá sa použiť opakovane.)
 3. Prejdi na voľbu programu –  vyber si program: PRÉMIUM

ZHRNUTIE

 • registruj sa vďaka Freedu bezplatne do www.examino.sk
 • preklikaj si examino, prejdi si aké má rôzne možnosti
 • motivuj deti, aby sa prihlásili do examina a získali tak vlastné konto.
 • zaraď do každej hodiny prácu s úlohami a testami z examina

Naše tipy ako používať testy na Freedu hodinách:

ONLINE KURZY

Testy majú cca 10-15 otázok a trvajú okolo 20 minút. Čiže na každej hodine stihnete prebrať 1 test. Tesne pred prijímačkami (cca 2 týždne), keď už budete mať teóriu prebratú, stihnete aj 2 testy.

 • ONLINE KURZY – na online kurzoch vieš jednoducho zdieľať obrazovku s testom. Správne odpovede ti žiaci môžu písať rovno do Skype, alebo na papier, kde si budú písať postup a pošlú ti ich. Každé konto má vlastný profil, kde deti môžu sledovať svoje výsledky z jednotlivých testov. Správne odpovede si môžete prejsť spoločne.

PREZENČNÉ KURZY

Testy majú cca 10-15 otázok a trvajú okolo 20 minút. Čiže na každej hodine stihnete prebrať 1 test. Tesne pred prijímačkami (cca 2 týždne), keď už budete mať teóriu prebratú, stihnete aj 2 testy.

 • PREZENČNÉ KURZY – na prezenčných kurzoch máš rôzne možnosti, ako testy používať:
  1. otázky (nasledujú jedna za druhou) budeš zobrazovať na notebooku, alebo v niektorých triedach je možnosť zapojiť sa na väčšiu televíznu obrazovku, alebo projektor. O technických možnostiach tried, kde učíš, sa prosím poraď s koordinátorkou vopred.
  2. Ak túto možnosť nemáš, tak jednotlivé otázky im vieš priamo na hodine prečítať z examina, prepísať na tabuľu…
  3. Testy si môžu deti robiť aj doma a priniesť na hodinu výsledky (vedia ich uložiť, alebo vytlačiť v pdf), s ktorými budete potom pracovať.
  4. feel free…..ak si objavil/a ešte iný spôsob, ktorý sa ti osvedčil, podeľ sa s nami. 😊

Zhrnutie:

DOMÁCA ÚLOHA