Lektor Albert

Albert je študentom odboru učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a učiteľstvo histórie na Filozofickej fakulte UK v BA. Vo Freedu vedie najmä kurzy príprav piatakov na osemročné gymnáziá, má skúsenosti aj s prípravou stredoškolákov na maturity.
Školské učebnice považuje za príliš odborné. Preto má na hodiny vždy pripravené aj vlastné materiály, v ktorých žiakom vysvetľuje širšie historické súvislosti, aby danej téme lepšie porozumeli. Pri výučbe tiež rád používa prezentácie a obrázky.
Zaujíma sa o slovenskú a hebrejskú literatúru, na túto tému dokonca prednášal na Univerzite Komenského. Albert tiež píše články so zameraním na literatúru, zúčastňuje sa literárnych súťaží a už niekoľko rokov píše odborné práce ŠVOČ.

Prečo rád učíš?
Lebo potrebujem to, čo viem, odovzdávať ďalším.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez ľadovej sprchy.

Aký je Tvoj najväčší úspech?
Výhra celoštátnej súťaže.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Opakovanie učiva nahlas a niekoľkokrát po sebe; využívanie obrázkov ako myšlienkové mapy.

Piatačka Tamarka bola s Albertovou prípravou na 8. ročné gymnázium veľmi spokojná. Potešili nás skvelé správy od mamy:
Dobrý deň, Tamarka urobila prijímacie pohovory na obidve gymnáziá. Prijali ju na Gymnázium Matky Alexie, kde sa umiestnila zo 139 uchádzačov na 7.mieste. Tamarka bola s doučovaním spokojná. Ďakujem a prajem veľa úspechov.

Anton, žiak 8. ročníka, si Alberta veľmi obľúbil:
S kurzom sme boli spokojní – nakoľko Anton urobil na sebe veľké pokroky – doteraz ho p. učiteľka v škole chváli vraj vidieť,  že sa učil. Albert bol pre Antona srdcovka. 

Mama ôsmačky Sašky hodnotí kurz prípravy na bilingválne gymnázium po vedením Alberta veľmi pozitívne:
Prístup pána lektora hodnotíme veľmi pozitívne. Vie zrozumiteľne a aj zábavnou formou vysvetľovať. Deti vie zaujať a chodia rady na hodiny.

Otec ôsmačky Niny poslal po prijímačkách na Alberta skvelé hodnotenie:
Nina sa dostala na Gymn. Metodova – skončila 2. v poradi (tusim zo 180). Prijimacky boli z testu vseob. predpokladov a testu jazyk. schopnosti. Nina spravila prijimacky aj na Gymnazium Novohradska (Jura Hronca) – bola 66. v poradi (tusim z 330). Slovencinu a test vseob. predpokl. mala vyborne , matematiku trochu slabsie 60%.   Kedze otvaraju len  1 triedu, tak ju neprijali pre nedostatok miesta. To je realny obraz –  Nina je vynikajuca v jazykoch a v inteligencii, velmi dobra v matematike a tak nastupi od 1.9. na Metodku. Vas lektor slovenciny Albert bol podla Niny vynikajuci po odbornej aj ludskej stranke.  Ten chlap by mal urcite ucit a zostat v skolstve. Rovnako jeho hodnotenie Niny presne zodpovedalo tomu ako vidim Ninu aj ja ako rodic.  Klobuk dole pred nim a uz len kvoli nemu ten kurz stal za to.
Kurz bol pre Ninu urcite uzitocny, nakolko pochopila, ze ostatne decka trapia rovnake problemy ako ju a “doucovacie piatky” si uzivala ako spolocensku udalost s kamoskami/spoluziackami. A vzdy sa tesila na Alberta.