Lektorka Andrea

Lektorka Andrea študuje učiteľstvo anglického a slovenského jazyka a literatúry na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Andrea o sebe hovorí, že je trochu umelecká duša. Má veľmi rada umenie vo viacerých formách, obzvlášť v spojení s tancom, ktorému sa niekoľko rokov aktívne venovala. Z iných oblastí sa venuje napríklad spevu či maľbe. Literatúra, ktorú študuje jej je taktiež blízka a určite sa rada pristaví či zastaví aj pri kvalitnej knižke najlepšie s dobrou kávou. Súčasne rada pracuje s deťmi, najmä v úlohe animátora počas letných prázdnin v rôznych táboroch.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Myslím, že je veľmi pekné poslanie byť učiteľom. Vnímať, že svoje vedomosti môžem posunúť ďalej práve týmto spôsobom. Samotné učiteľstvo je mi osobne veľmi sympatické svojou dynamikou, a často aj nepredvídateľnosťou. Na učení mám rada aj priestor pre kreativitu napríklad pri vytváraní úloh, zadaní, či pri samotnom výbere metódy. A samozrejme najväčšou odmenou a motiváciou pre každého učiteľa je pozitívna spätná väzba.

Učiteľ nemôže existovať bez …

svojich žiakov a dobrého zápisníka 🙂

Ako najradšej oddychuješ?

Aktívne spoznávaním nových miest, ale aj určite pri dobrom filme.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?

Určite k mojim najobľúbenejším patrí slovenské slovo čučoriedka.