Lektorka Andrea

Lektorka Andrea je študentkou na Filzofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, odbor učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a slovenského jazyka a literatúry.

Andrea píše o sebe: “Z môjho odboru asi dosť vyplýva, že sa rada strácam v riadkoch rôznych príbehov či básní, kde sa stávam súčasťou vymyslených svetov, a teda nielen tých písaných, ale rada si pozriem aj nejaký ten film či seriál.” Mimo to, miluje prírodu, prechádzky či túry. Je súčasťou tímu pracujúceho s dorastom v našom zbore. Venuje sa aj príprave rôznych víkendových či týždňových táborov.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Rada nachádzam nové cesty a spôsoby, ako podať nejaké učivo, preto sa aj rada učím od iných ľudí (predsa len nemôžem na všetko prísť sama 🙂 ). Plus, je super pracovať s dorastom či deťmi, pretože aj oni samé ma môžu veľa naučiť a navzájom sa vieme obohatiť, posúvať ďalej, nielen v oblasti vedomostí, ale i vzťahov. 🙂

Učiteľ nemôže existovať bez …

Lásky k študentom. Bez toho to jednoducho nejde. Ak nemá učiteľ lásku, pochopenie pre toho, koho učí, tak ten vzťah bude zlý a následkom zlého vzťahu bude aj samotné vyučovanie negatívne ladené. Som zástancom myšlienky, že je dôležité so svojimi žiakmi/žiačkami budovať priateľstvo na takej úrovni, na akej je to možné. Predsa len sme si všetci rovní a aj učiteľ bol kedysi žiakom. 🙂

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?

Bez dobrej šálky kávy.

Ako najradšej oddychuješ?

S Knihou kníh v ruke. 🙂 Alebo v prítomnosti mojich najbližších. Či už na spoločnej turistike, alebo pri dobrom jedle.