Lektorka Anna

Lektorka Anna študovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave.
Po ukončení štúdia prvý rok pracovala na Slovensku, ale chcela si zlepšiť jazykové schopnosti, a tak netrvalo dlho a zo Slovenka odišla. Niekoľko rokov bývala vo viacerých európskych metropolách. Svoje záľuby konštatuje takto: “Keď nebehám alebo nejazdím na bicykli, rada čítam a počúvam soundtracky.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Už počas štúdia som absolvovala niekoľko zahraničných pobytov, kde som si mohla vyskúšať prácu s deťmi a mládežou. Zistila som, že ma to baví a taktiež posúva vpred ako človeka. Človek musí byť pri takejto práci nesmierne trpezliví, ale pre mňa ako dlhoročnú fanúšičku puzzle, to rozhodne nie je žiaden problém. 🙂

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Keď si pozriem svoj obľúbený komediálny seriál. Mnohé repliky viem naspamäť a aj keď presne viem, čo bude v nasledujúcej scéne, vždy sa schuti zasmejem.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?
Mediálnu výchovu. Médiá majú obrovskú moc a tendenciu nás ovplyvňovať v mnohých aspektoch. Práve mediálna gramotnosť, nadobudnutá počas hodín mediálnej výchovy by nám mala napomôcť s kritickým myslením, ktoré je tak veľmi nevyhnutné.

Koľko najdlhšie si vydržala bez čítania akejkoľvek knihy?
Priznám sa, že aj mesiac či dva – keď mám tzv. obdobie sucha. Ale potom naopak ma to pohltí tak, že prečítam aj 5 kníh za týždeň.