Lektorka Anna

Lektorka Anna má ukončené magisterské štúdium v programe stredoeurópske štúdia v anglickom jazyku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Štúdium zvolila pre svoju lásku k anglickému jazyku. Okrem neho ovláda aj nemčinu a slovinčinu, z ktorých ma štátne jazykové skúšky. Počas štúdia absolvovala zahraničný pobyt v Slovinsku.
Vo Freedu učí žiakov všetkých vekových kategórií od prvého stupňa základnej školy po dospelých.

Prečo rada učíš?
Veľmi rada pracujem s ľuďmi. Teší ma, keď sa jazykové schopnosti študentov zlepšia a postupne sa stráca ich strach komunikovať v cudzom jazyku. A práve to je moja úloha a cieľ.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez kávy.

Ako najradšej oddychuješ?
Chodím s priateľmi na koncerty a rada cestujem. Najlepšie je, keď sa spojí cestovanie s festivalom. Milujem spievať karaoke s priateľmi. Moju kreatívnu stránku zase naplno využívam v aplikácii instagram.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
Z anglického jazyka sa mi páči slovo “disarray” a zo slovenského slovo “mačiatko”.

Nelka a Ninka sú druháčky na základnej škole a spolu s Ankou pretvárajú hodiny na angličtinu hrou.
Dievčatá sú veľmi spokojné s lektorkou, veľmi sa im páči. Aj keď sa im nie vždy chce ísť na hodinu, vždy ich Anna zaujme a z lekcie sa vrátia plné energie a dobrej nálady. Takže ďakujem aj ja.” (mama Miriam)

Reakcia mamy Robka, ktorý chodí k Anke na skupinku nemčiny:
“Chcem Vám poďakovať za zaslané informácie o doterajších Robkových výsledkoch, ako aj lektorke Anke za prácu, ktorú odvádza. Teší ma, že sa Robkovi dari a stále sa zlepšuje, čo sa odzrkadľuje aj v škole na hodinách NJ.”

Pani Michaela z jazykového kurzu angličtiny pre mierne pokročilých:
Som spokojná s kurzom. S úrovňou kurzu, aj s výučbou. Lektorka je príjemná a vedie kurz výborne.