Lektorka Blanka

Blanka študuje medicínsku chémiu a chemické materiály  na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie na STU v Bratislave.
Zo všetkých premetov má najbližšie k chémii a matematike. Tieto predmety aj doučovala. Predovšetkým sa venovala žiakom na základných školách. Pomohla im zlepšiť známky v škole a obľúbiť si matematiku. Vo voľnom čase sa venuje literatúre a športu. Najradšej má  bicyklovanie a plávanie.
Vo Freedu vedie skupinové a individuálne kurzy prípravy na prijímačky, Test 9 a doučovania.

Prečo rada učíš?
Chémia a matematika je všade okolo nás a stretávame sa s nimi v každodennom živote. Preto som rada, keď môžem posunúť svoje vedomosti z danej oblasti aj iným. Teší ma, keď si žiak či študent vylepší známku na vysvedčenie alebo len rozšíri učivo aj vďaka mojej pomoci.

Na hodinu si môžeš zobrať jednu vec, čo by to bolo?
Dobrú náladu.

Učiteľ nemôže existovať bez …
Vedomostí, tiež trpezlivosti a samozrejme za úspechom každého učiteľa stoja skvelí žiaci a študenti.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Neučíš sa kvôli druhým, učíš sa pre seba.

Blanka v školskom roku 2018/2019 u nás odučila 212 hodín.

Aj vďaka Blanke sa naši žiaci dostali na gymnázia:

“Týmto Vám chcem veľmi pekne poďakovať. Mirkovi sa podarilo úspešne spraviť prijímačky na GAMČU a bol aj prijatý. Ešte raz veľká vďaka.” (mama Zuzana)

“Martin dopadol na prijímacom pohovore na gymnáziu Bilíkova pozitívne. Na AJ skončil na 6 mieste, na NJ piaty. Veľmi sa z výsledku tešil a my s ním, pretože sa dostal na školu akú si vybral.”(mama Silvia)

Blanka a jej štýl výučby sa páčil Jakubovi, Arianovi, Maxovi a Kristíne z kurzu Testovanie 9:

“Za seba ako aj za syna chcem povedať, že kurz naplnil všetky moje predstavy. Jakub je veľmi spokojný a tým pádom aj ja. Dokonca mu u Vás nadobudnuté informácie a vysvetlené učivo už veľakrát pomohlo aj v škole pri písomkách. Takže ešte raz veľmi pekne ďakujem za precíznu starostlivosť.” (mama Zuzana)

“Arian si doučovanie pochvaľuje  a chválil lektorku matematiky.” (mama Sandra)

“Kristínka k Vám chodí prekvapivo veľmi rada a nechce nič vymeškať. Úplne jej vyhovuje tempo aj spôsob, ktorým sa preberá učivo na matematike.” (mama Mária)

“S kurzom sme naozaj veľmi spokojní (aj Max :)). Sám cíti, že mu to pomohlo aj v škole, chváli si prístup lektorky, ako vie dobre vysvetliť dané témy. Chcela by som sa Vám poďakovať za profesionálny prístup, vzťah k deťom a povzbudenie.” (mama Maxa pani D.)

Takúto milú správu nám napísala mama Jakuba pani Monika:
“Jakub je spokojný. Určite budeme mať záujem o doučovanie aj ďalší školsky rok. A ak to bude možné aj s Blankou.”

Blanka je dobrá nielen v doučovaní matematiky ale aj angličtiny. Jej hodiny si žiaci takto pochvaľujú:

“Viktorko je veľmi spokojný a vždy sa na hodinu angličtiny s Blankou teší. Predtým bola preňho angličtina strašiak a teraz má z nej radosť, dokonca doma začal pozerať rozprávky v angličtine. Chcela by som touto formou aj Blanke poďakovať za trpezlivosť a prístup. Teším sa na ďalšiu spoluprácu.” (mama Viktora)

“Zuzka je s kurzom veľmi spokojná, na hodiny sa teší a zdá sa, že jej to aj pomáha v škole.” (mama Zuzky)

“Paťka rada navštevuje tento kurz, som spokojná.” (mama Paťky)

 

Blanka viedla prípravný kurz na 8 roč. gym., od jej žiakov sme dostali takéto pozitívne reakcie:

“Sasku prijali na 8-rocne gymnazium Bilikova, umiestnila sa na 19.mieste v poradi. Kurzy vo Freedu ju bavili, chodila na ne velmi rada a pacil sa jej pristup lektorky a aj moznost pracovat v mensich skupinkach. Vela krat sme od nej poculi vetu: “Kiezby takymto sposobom vyucovali aj ucitelia v skole”. Tymto by sme sa radi lektorke podakovali.” (mama Sašky pani Tatiana)

“Radko uspel na všetkých troch prijímačkách, ktorých sa zúčastnil. S kurzom bol spokojný, tak isto aj s lektorkou. Ako rodič neviem posúdiť obsah kurzu, v tom som sa úplne spoľahla na profesionalitu vašej lektorky.” (mama Radka pani Eva)

“My sme s doučovaním spokojní, Timko sa vždy na hodiny teší (tešil), nebolo potrebné ho prehovárať. Výsledky doučovania sa prejavili už po mesiaci, kedy sme videli, že si zlepšil známky v škole. Ďakujeme 🙂 (mama Timka)

“Natálka je spokojná. 🙂 Na matematike sa jej páčil spôsob aký učivo preberajú. Pomoc pre ňu sú aj tie ukážkové testy, takže si vie lepšie predstaviť aká forma testovania ju na prijímačkách čaká. Dostali sa k učivu, ktoré ešte v škole nemali, takže to využije aj aktuálne v škole. Pre nás ako rodičov je online veľmi nápomocný, keďže dochádzanie bolo zložitejšie.” (mama Natálky)

“Martinovi sa na kurze veľmi páči, celkovo sme spokojní. Martinko oceňuje, že lektorka vždy všetko trpezlivo vysvetlí a aj sa vráti k niečomu, čo nebolo hneď pochopené a podobne. Ďakujeme. 🙂 (mama Martina)

 

Blanka tento rok 2019/2020 viedla aj niekoľko individuálnych kurzov a rodičia nám písali aj takéto reakcie:

“Alica je nadšená. Ako sama skonštatovala, za pár hodín sa naučila učivo za obdobie tri štvrť roka. Obáva sa však, že aj naďalej bude potrebovať dovysvetlenie – lebo ona, ani jej spolužiaci výkladu v škole nerozumejú. Alica veľmi oceňuje komunikačný štýl, ktorý má Blanka, veľmi víta, že si overuje, do akej miery Alica učivu rozumie, dva “dobré otázky”, ako zdôraznila Alica.” (doučovanie chémie, mama Alica)

“S p. doučovateľkou sme maximálne spokojní, doučovanie napriek pomerne krátkemu času pomohlo a rady by sme pokračovali aj v septembri, ideálne v tejto zostave.” (doučovanie MAT, mama Natálie pani Jana)

“Sme radi, že sme sa rozhodli pre anglický jazyk u Vás, Blanka to s chalanmi vedela a určite je dobre mať takéto aktívne vyučovanie. Výborné bolo, že boli len malá skupinka – teda dvaja, kde mali dosť priestoru sa aktívne zapájať a precvičovať. “ (doučovanie AJ, mama Mateja)