Buddy program pre nové lektorky

Buddy program pre nové lektorky a lektorov

“Pre čo najlepšie zvládnutie prvých týždňov a čo najplynulejšie zabehnutie máme  vo Freedu BUDDY PROGRAM. Tento program pomáha nováčikom, aby ste sa cítili istejšie, aby ste sa mali na koho vždy obrátiť a poradiť sa.
Okrem nás, celého tímu Freedu, ktorý ti je nápomocný, ti priradíme skúsenú lektora/ku (buddy), ktorá si prešla začiatkami vo Freedu ako ty, a má odučené u nás už stovky hodín. Pomôže ti od úplného začiatku u nás a vďaka nej zvládneš svoje prvé hodiny v pohode.”

Miška Vavrinčíková, personálna riaditeľka
SKYPE kontakt

Hneď ako ťa prijmeme, ti priradíme skúsenú lektorku alebo lektora (buddy), ktorý/á ťa bude viesť počas prvých týždňov u nás.

Čo je úlohou buddy?

  • pomôže ti s organizáciou tvojich prvých hodín
  • porozpráva ti, ako to u nás funguje
  • pomôže ti zorientovať sa v materiáloch a osnovách, ktoré používame
  • ukáže ti ako budeš pracovať s informačným systémom a ostatné podstatné veci

Lektorka Aneta: “program, bol výborný, moja Buddy Zuzka mi veľmi pomohla v mojich začiatkoch a usmernila ma ako pracovať s deťmi, za čo jej veľmi pekne ďakujem”

Ako vyzerá buddy program? Čo všetko ťa čaká?

ZOZNÁMENIE SA A ÚVODNÝ CALL

Ja, Miška Vavrinčíková, ťa kontaktujem cez SKYPE, zoznámime sa.

S tvojou buddy lektorkou alebo lektorom ťa spojím takisto na SKYPE, kde vytvorím skupinu nás 3 – Ja – Miška, ty a buddy lektor/ka. Tu budeme riešiť  a dohadovať všetky veci.
Pred tvojimi prvými hodinami u nás vo Freedu si s buddy spravíte úvodný call na Skype, kde sa zoznámite a budete sa venovať základným veciam.
Na úvodný call si vyhraď približne 30 – 60min.

POZRIEŠ SI LEKCIE SVOJEJ BUDDY

Pozrieš si aspoň 3 lekcie – online, zo záznamu, alebo aj naživo svojej buddy, aby si videl/a ako učíme. Na termínoch lekcií sa dohodneš s buddy alebo svojou koordinátorkou.

NÁČUVY NA TVOJICH HODINÁCH

Keď začneš učiť, na tvoje hodiny sa pozrie buddy aby videla ako ti to ide. Buddy je tu pre teba, pomôže ti čo najlepšie nabehnúť do systému. Najlepší spôsob ako ťa zaučí je, keď ťa uvidí priamo na hodinách (online alebo prezenčne).

ONLINE KONZULTÁCIA S BUDDY

Keď si buddy pozrie tvoje hodiny, spravíte si online konzultáciu na 30-60 min. S lektorkou/lektorom a túto konzultáciu dáte nahrávať do našej Skype skupiny (kde sme ja, ty a lektorka). V prípade potreby sa tiež vyjadrím k veciam, ktoré budete na konzultácii riešiť.

Čo ťa na konzultácii čaká?

  • dostaneš spätnú väzbu na svoje učenie – práca s deťmi, materiálmi, organizácia hodiny
  • dozvieš sa tipy a triky, ako ešte môžeš na hodinách pracovať so žiakmi
  • individuálne sa budete venovať veciam, ktoré budeš chcieť a potrebovať – technické zručnosti na online hodinách, motivácia žiakov, manažment času, tvoje nápady k hodinám a ostatné veci.

TVOJA SPÄTNÁ VÄZBA NA BUDDY PROGRAM

Po absolvovaní buddy programu ťa poprosíme vyplniť dotazník, aby sme sa dozvedeli, ako sa ti tento projekt páčil Dotazník na hodnotenie buddy programu

PRIEBEŽNÁ POMOC POČAS CELÉHO TVOJHO PÔSOBENIA VO FREEDU

Buddy je niekto, na koho sa môžeš obrátiť počas celého pôsobenia vo Freedu, ak budeš potrebovať pomôcť – ohľadom doučovania. Na buddyho sa obrátiš, ak budeš chcieť nieco skonzultovať ohľadom učiva, práce so žiakmi, spätných väzieb na deti.

Na koordinátorku sa obraciaš hlavne s organizačnými vecami ohľadom kurzov.

Prečítaj si, ako buddy program pomohol novým lektorkám a lektorom:

Lektorka Lenka: “Buddy systém je skvelý pre začiatočníkov. Ja osobne si ho chválim, pretože mi pomohol vidieť spätnú väzbu na moju prácu, hneď od začiatku postrehnúť, čo je v mojom štýle učenia dobré a na čom treba viac popracovať.”

Lektorka Veronika: “Bol veľmi super a nápomocný. Prišlo mi úžasné, že sa môžem vždy na niekoho obrátiť, s radou a o pomoc.

Lektor Vlado: najlepší systém ako nabehnúť do kolosu”

Lektorka Paula: “super nápad, veľmi pomáha novým lektorom aj sa medzi sebou lepšie spoznáme, za mňa 11 z 10ich :)”

Lektorka Andrea: “Je to veľmi prínosné. Hlavne, keď človek ešte nevie ako všetko funguje. Plus môže získať dobré rady (nad zlato). :)”

Lektorka Mirka: “Skvelý systém. Môj Buddy dával neskutočne dobré a užitočné rady. Je to výborný systém na zasvätenie nového lektora do chodu práce.”