Dajana

Lektorka Dajana je študentkou učiteľstva histórie a nemeckého jazyka na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Nemčinu študuje od základnej školy a pokračovala na gymnáziu, ktoré ukončila maturitou B2. Počas štúdia na gymnáziu si spravila DSD I a DSD II certifikát.
Chcela by, aby sa deti radi učili nemčinu, aby ich učenie bavilo (to platí aj pre dejepis). Na učiteľstve sa jej páči možnosť byť hravý a tvorivý.
Dajana vo Freedu vyučuje najmä deti a začiatočníkov. Na svojich hodinách pracuje okrem učebníc s vizuálnymi podnetmi ako sú rôzne kartičky a obrázky.

Prečo rada učíš?
K myšlienke učiť som sa dostala ku koncu štúdia na základnej škole, keďže mi išli jazyky a bavilo ma to. Neskôr, počas štúdia na gymnáziu, som sa definitívne rozhodla pre štúdium učiteľstva nemčiny a histórie. Skĺbili sa tak moje tri záľuby – mám rada deti, jazyky a históriu. Tiež sa mi páčila predstava opakovať si a rozvíjať svoje znalosti histórie a zábavnejšou formou uchopiť nemecký jazyk, voči ktorému sa vždy nájdu nejaké predsudky.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez objatia.

Učiteľ nemôže existovať bez …
Odhodlania. Učiteľ sa nemôže vzdať, musí motivovať a povzbudzovať žiakov, v istom zmysle je akousi roztlieskavačkou. Prebúdzať zvedavosť a viesť k tvoreniu.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
Z nemčiny Kakerlake (podľa jednej super kartovej hry), zo slovenčiny chobotnička (aj keď nemám rada morské plody).

Mama Jakuba, ktorý chodí na doučovanie nemčiny:
“Veľmi pekne vám ďakujem za vašu spätnú väzbu a tak isto aj vašej lektorke Dajane, za jej prácu s Jakubom. Touto obsiahlou spätnou väzbou som bola veľmi milo prekvapená. Sme veľmi spokojní s priebehom doučovania.”

Nielen mama Jakuba bola Dajaninými hodinami spokojná. Dajana má skvelý štýl výučby a nemčina vtedy prestáva byť strašiak:

“S priebehom kurzu u Vás sme maximálne spokojní, nakoľko Michal k Vám na začiatku nastupoval s tým, že mu nemčina robila v škole problém a vďaka hodinám u Vás mal na vysvedčení 1. K nemčine u Vás si vypracoval natoľko pozitívny vzťah, že sa rozhodol pre nemecké bilingválne gymnázium napriek tomu, že v škole nemčina nie je jeho obľúbený predmet /môže sa Vám to zdať zvláštne ale nemčina u vás bola pre neho zaujímavá v škole žiaľ nie/. Myslím, že tu zavážil veľmi pozitívny vzťah ku lektorke, ktorú u Vás mal a jej profesionálny prístup.” mama Silvia

“Myslím si, že Lukáš je veľmi spokojný s pani lektorkou aj s vedením hodín ako ich pani lektorka pripravuje. Aj keď sú hodiny už pomerne neskoro, teší sa na ne a chodí k vám rád.” mama Janka

“My sme s vyucbou maximalne spokojni, nasim cielom je aby mal Misko dobre zvladnute zaklady. Ked prisiel k Vam, nemcina nebola jeho oblubeny predmet, ale vdaka lektorke sa v tomto smere vela zmenilo. Na vysvedceni napriek vykyvom mu pani ucitelka uzavrela 1. Vravela, ze prihliadala na celkovy prejav, aktivitu na hodinach, pochopenie uciva a porovnanie so spoluziakmi. Jemu priprava u Vas velmi pomaha a tak sa tesime na dalsie hodiny. Za vsetko dakujeme a sme aj s pristupom lektorky velmi spokojní 😉” mama Miška pani Silvia