Lektorka Dária

Lektorka Dárka je študentkou Lekárkej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.
Už ako malá sa začala učiť hrať klavír a akordeón a  táto vášeň ju neopustila ani ako dospelú. Ďalšou vášňou, ktorá ju sprevádza od malička sú knihy. Miluje nemecký jazyk, ktorý mala možnosť využiť počas štúdia v Rakúsku. Ale medzi jej obľúbené predmety patrí aj slovenský jazyk, biológia a chémia. Baví ju práca s deťmi, ktorým by sa chcela venovať aj v budúcnosti.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Pretože ma teší, keď aj vďaka mne žiak rozvíja svoje schopnosti a zároveň ho to baví. Napĺňa ma to, keď môžem byť aspoň trošku užitočná. 🙂

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Na pani profesorku z gymnázia. Hoci bola veľmi prísna, ale tá neustála príprava na vyučovacie hodiny mi veľa dala. Myslím si, že niekedy je dobré trochu potlačiť žiaka, aby dosiahol svoj vysnívaný cieľ.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez úsmevu, lásky a porozumenia. Myslím si, že život s úsmevom je oveľa krajší.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Nie šaty z hodvábu, nie šperky zo zlata, ale čisté srdce je ozdobou dievčaťa.

Deti zo skupinového kurzu prípravy na 8 roč. gym sú takto spokojný s Dáriiným vedením:

“S kurzom sme nakoniec veľmi spokojní. Adamko dobehol zmeškané učivo. So slovenčinou sme veľmi spokojní, naučil sa aj nové veci, ktoré doposiaľ nevedel. Zároveň si opakujú staré učivo. Adamko pani učiteľku veľmi chváli a aj spôsob vysvetlenia. (mama Adama)

S p. učiteľkou sme veeeeľmi 🙂 spokojní a sme radi, že sme našli takúto možnosť doučovania. Online výučba je vítaná forma štúdia hlavne v tomto období. Ďakujeme a prajeme veľa zdravia a úspechov našej p. učiteľke. “ (rodičia Soni)

Som veľmi milo prekvapená ako dokážete deti namotivovať. Gréta je sama vždy nachystaná pri PC a pracuje. Dokonca v pondelok má v rovnakom čase ako doučovanie aj online tréning tanca (ktorý miluje), ale ani raz neskúšala vyjednávať, že doučovanie vynechá 🙂 Očakávala som od kurzu, že “nakopne” dieťa do učenia a to splnil na 100% . Gréta hodnotí lektorku, že je super, všetko dobre vysvetlí a nebojím sa niečo povedať. (mama Gréty)

“Jakub je veľmi spokojný, veľmi sa mu páči a to je dôležité. Teší sa na Vaše hodiny. Vyhovuje mu systém, tempo, Na slovenčine je úplne unesený. Oceňujeme to, že sa dáva priestor aj ostatným, a nechá sa, aby dieťa vysvetlilo, prečo volí takú či onakú odpoveď. Aj v prípade, ak je to nesprávna odpoveď. Aby to vedel popísať prečo, zdôvodniť… Z našej strany spokojnosť, jediné čo ma mrzí je to, že sme na to neprišli skôr.” (mama Jakuba)

Výučbu hodnotím veľmi dobre, najmä prácu lektorky, ktorá používala výučbu formou hry, Tomáša to veľmi bavilo, keďže online výučba nebola taká osobná a Tomáš sa ťažšie sústredil. Niektoré online hry sme si potom zahrali aj spolu. Celkovo hodnotím priebeh kurzu sa dobrý.” (mama Tomáša pani Miroslava)