Lektorka Denisa

Lektorka Denisa študuje medzinárodné ekonomické vzťahy na Ekonomickej univerzite v Bratislave.
Má všeobecnú štátnicu B2 a odbornú štátnicu C1. Ako 18 ročná strávila 10 mesiacov na výmennom pobyte v USA, čo bola pre ňu neuveriteľná skúsenosť do života, a tiež hlavný spúšťač toho, že angličtina je pre ňu taká blízka.
Má skúsenosti s doučovaním angličtiny pre deti, teenegerov a aj starších ľudí.
Vo Freedu vedie individuálne a skupinové jazykové kurzy a kurzy doučovania.

Prečo rada učíš?
Keď niekoho učím, uvedomujem si, že aj ja som raz bola na jeho mieste. Aj ja som potrebovala niekoho, kto mi veci vysvetlí a posunie ma ďalej. Teraz už sama viem, že som za svoj doterajší život nazbierala množstvo vedomostí, ktoré veľmi rada posuniem ďalej tým, ktorí to potrebujú, tak ako som niekedy potrebovala ja. O to viac ma teší, keď vidím pokroky a výsledky a viem, že odvedená práca a čas neboli zbytočné.

Čo ťa najviac baví na učení?
Písanie a zvýrazňovanie poznámok, kníh. Moje zošity sú ako jedna veľká omalovánka. Zbožňujem keď mám všetko zorganizované, pekne napísané, zvýraznené… Vtedy mi osobne to učenie ide oveľa ľahšie.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Ovocné smoothie – moje sladké ranné potešenie.

Na hodinu si môžeš zobrať jednu vec, čo by to bolo?
Ako žiak, študent by som si určite rada zobrala diktafón alebo nahrávač. Veľakrát mám pocit, že tých informácií, ktoré nasávam počas výučby je veľmi veľa a nie je možné si zapamätať úplne všetko. Preto by som si doma rada prehrala hodinu, v prípade, že by som na niektoré veci pozabudla alebo by som si ich rada vypočula ešte raz pre lepšie pochopenie.