Lektorka Diana

Lektorka Diana je študentkou Filozofickej fakulty UK, odbor anglický jazyk a arabský jazyk.

Rada cestuje, spoznáva rôzne kultúry a ochutnáva nové jedlá. Obľubuje aj varenie doma a skúšanie nových receptov. Doučuje už nejaký ten piatok a zistila že sa sama pri tom vždy niečo nové naučí, napr. ako jednať s rôznymi ľuďmi, ako zlepšiť hodiny aby boli čo najzaujímavejšie a aby si z nej študenti vždy niečo vzali.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania a skupinové kurzy prípravy na prijímačky na bilingválne gymnázia, skupinové a individuálne jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?

Angličtina je mojím materským jazykom a moje poznatky sa snažím odovzdávať ďalej. Chcem aby ľudia vedeli, že sa nemajú čoho báť a ovládať nejaký jazyk navyše je vždy len výhoda. A ten úžasný pocit, keď vidím ako formujem nejakého človeka, ako sa zlepšil v niečom a je spokojný sám so sebou, ma vždy napĺňa radosťou.

Na hodinu si môžeš zobrať jednu vec, čo by to bolo?

Notebook – zistila som, že je to pre mňa ideálne, keďže perom píšem strašne pomaly 😀 škoda, že som to nemohla používať aj na strednej škole

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?

تطور (tatawwara) – arabské slovo znamenajúce rozvíjať sa, páči sa mi, pretože vtipne znie pri časovaní a na základe tohto slova, som si to časovanie aj zapamätala.
Zo slovenských by to asi bolo usúvzťažniť. Celý prvý rok vysokej školy som to počúvala a čítala ale ani raz mi nenapadlo, vyhľadať si význam. Stačilo mi, že to znie tak múdro, akademicky 😀

Máš nejaký trik na efektívne učenie?

Ja som vizuálny typ študenta, takže pre mňa je najlepšie prepisovať učivá, prepisovať poznámky, občas si robím poznámky na pc a potom z toho spravím ešte “výcuc” na papier. Ale neviem do akej miery je to efektívne, keďže to zaberie dosť času, ktorý by možno niekto iný využil zmysluplnšie.