Lektorka Dominika

Dominika je absolventkou v odbore cudzie jazyky a interkultúrna komunikácia so zameraním na anglický a nemecký jazyk na Fakulte aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Po škole strávila rok v zahraničí, keď nabrala ešte viac skúseností.
Učí u nás od leta 2015,  viedla denné letné tábory anglického jazyka pre deti, kurzy príprav na maturity, jazykové kurzy pre všetky vekové kategórie a tiež doučuje základoškolákov. So svojimi žiakmi má vždy dobrý vzťah, z jej triedy počuť veľa smiechu.

Prečo rada učíš?
Rada vidím, že sa moji žiaci niečo nové naučili, postupne sa zlepšujú a majú z našich hodín radosť.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Vždy ma poteší a rozosmeje, keď mi žiaci hovoria rôzne zábavné príhody a príbehy. Som rada, keď ma nepovažujú len za učiteľku, pri ktorej sa treba veľa učiť, ale dokážu sa počas hodín aj uvoľniť.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez výdatného spánku a dobrého jedla. 😀

Šiestak Adrián aj jeho mama sú s doučovaním z angličtiny veľmi spokojní:

“Vďaka skvelému prístupu pani lektorky Dominiky Adrián dostáva pozitívny vzťah k angličtine, čo začína byť vidieť aj na známkach v škole. ”

Dominika pomohla šiestakovi Ondríkovi porozumieť angličtine aj nemčine. Takúto spätnú väzbu nám poslala jeho mama:

“Ďakujem Vám. Tak ako bol Ondrík na začiatku šk. roku nešťastný, že tomu nerozumie a plietla sa mu nemčina s angličtinou, tak je teraz šťastný, že patrí medzi najlepších  triede a spomedzi chlapcov asi aj je najlepší. V škole dosahuje dobré výsledky, písomky píše bez problémov a ústne odpovede resp. slovné vyjadrovanie mu značne stúplo na úrovni. Začal si veriť, čo je u neho dôležité a dokonca sa chystá, že mi v lete bude na dovolenke prekladať…

Vysvečko mal výborné a AJ sa mu vďaka prístupu lektorky zapáčila tak, že išiel aj do tábora, s vašou lektorkou, kde boli aj anglicky hovoriace deti. Rok predtým, keď padlo 30.6. nechcel o AJ ani počuť.

Ešte ma čaká výlet do Rakúska, kde chce Ondrejko nakupovať, aby som videla – počula ako mu to ide. P. učiteľka v škole ho z NJ veľmi chválila. Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za minulý školský rok a určite budeme s Vami pokračovať. Som rada, že nabral chuť do učenia NJ a som Vám vďačná za Vašu prácu a prístup k nemu. ”

Simonka z jazykového kurzu angličtiny na vysvedčení pre lektorky ohodnotila Dominiku takto :

“Dominika je veľmi milá a všetci ju chápeme keď vysvetľuje učivo. Na hodinách je sranda a baví ma to tu. V predmete som sa určite zlepšila. Vždy má pripravené materiály na hodinu. ”