Lektorka Dominika

Lektorka Dominika študuje anglický a nemecký jazyk a manažment na vysokej škole v Anglicku.
Veľmi sa teší na všetky hodiny vo Freedu! Rada športuje, číta knihy, chodí do hôr, a zisťuje aký je svet okolo nás. Má bohaté skúsenosti s doučovaním. Predtým ako odišla na vysokú školu doučovala v jednom doučovacom centre v Bratislave  a počas pandémie sa angažovala ako dobrovoľníčka. Na každú hodinu sa snaží vždy chodiť dobre naladená a bude sa tešiť ak jej hodiny budú pre každého pozitívne a žiaci ich budú vnímať ako efektívne strávený čas.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, individuálne a skupinové jazykové kurzy, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Učenie vnímam ako prostriedok, skrz ktorého sa môžem s ostatnými podeliť o svoju vášeň pre jazyky a pomôcť porozumieť prečo a ako fungujú. Učenie je to čo nás robí lepšími ako sme boli včera a dáva nám možnosť rásť a pomáhať ďalej.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Môjho učiteľa Nemčiny v 3. a 4. ročníku na strednej škole. Každú hodinu vedel využiť na 110%, vždy sa uistil, že máme zvládnuté všetko potrebné na to, aby sme sa mohli venovať ďalším celkom, mal obrovský rozhľad. Skutočne jeden z mojich 3 top učiteľov.

 

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?
Kritické myslenie

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Komu niet rady, tomu niet pomoci. Skutočne, nikto nevie veci len tak, pýtať sa otázky a zohľadňovať rady tých, ktorí sa v podobnej situácii už nachádzali je kľúčom k lepšiemu životu.