Lektorka Dorota

Lektorka Dorotka je prekladateľkou z fínčiny. Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského študovala tlmočníctvo a prekladateľstvo fínčiny a slovenského jazyka.
S doučovaním ma bohaté skúsenosti a výučba slovenčiny nie je žiaden problém, nakoľko  dostala možnosť jeden semester vo Fínsku vyučovať slovenský jazyk. Zvládla to skvele a páčilo sa jej to. Okrem toho, že fínčina a cudzie jazyky sú jej vášňou, býva pozitívne naladená, priateľská a učenie ju napĺňa.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Chcem odovzdávať svoje skúsenosti a poznatky aj druhým ľuďom, pretože vzdelanie je pre mňa veľmi dôležité. Naviac ma teší, keď naozaj niekoho niečo naučím.

Aký je Tvoj najväčší úspech?
Môj najväčší úspech je, že sa nebojím robiť to, čo ma baví a snažím sa plniť si sny. Veľmi sa teším z toho, že som bola schopná vyštudovať fínčinu a dokážem ju aktívne používať.

Na hodinu si môžeš zobrať jednu vec, čo by to bolo?
Zobrala by som si úsmev, aj keď ho nepovažujem za vec 🙂

Učiteľ nemôže existovať bez …
Zmyslu pre humor! Uvoľnená atmosféra v triede podnecuje učenie oveľa viac.

Žiaci Doroty nám napísali ako boli spokojní s jej vedením hodín:

“S vyucbou v kurze (prezencnou aj online) aj s lektorkou sme boli velmi spokojni, ucivo bolo dobre vysvetlene, Daniel napredoval a zlepsil sa aj v skole, co sme videli podla jeho prospechu.” (mama Daniela pani Lenka)

“Radko uspel na všetkých troch prijímačkách, ktorých sa zúčastnil. S kurzom bol spokojný, tak isto aj s lektorkou. Ako rodič neviem posúdiť obsah kurzu, v tom som sa úplne spoľahla na profesionalitu vašej lektorky.” (mama Radka pani Eva)

“Sasku prijali na 8-rocne gymnazium Bilikova, umiestnila sa na 19.mieste v poradi. Kurzy vo Freedu ju bavili, chodila na ne velmi rada a pacil sa jej pristup lektorky a aj moznost pracovat v mensich skupinkach. Vela krat sme od nej poculi vetu: “Kiezby takymto sposobom vyucovali aj ucitelia v skole“. Tymto by sme sa radi lektorke podakovali.” (mama Sašky pani Tatiana)