Lektorka Ema

Ema je študentkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského odboru filológia prekladateľstvo a tlmočníctvo anglického jazyka a kultúry a ruského jazyka a kultúry. Počas štúdia na gymnáziu jeden rok strávila v Írsku, kde navštevovala strednú školu. Voľný čas najradšej trávi s rodinou, priateľmi a so psom.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Baví ma pomáhať ľuďom. Som rada, keď vidím, že sa žiaci zlepšujú, a hlavne, keď vidí, že ich to baví. Taktiež mi pripadá zaujímavé pozorovať, ako k novému učivu žiaci pristupujú. Čo je pre nich náročné a čo ľahké. Podľa mňa sa takto dá o danom predmete veľa zistiť.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Na moju mamu. Moja mamina učí na základnej škole matematiku a geografiu. Túto základnú školu som navštevovala aj ja. Keďže je to malá škola, učila aj mňa. Mamina je však profesionál a medzi mnou a mojimi spolužiakmi nerobila rozdiely. Dala nám kvalitné základy v matematike a zároveň sa nám snažila byť kamarátkou.

Ako najradšej oddychuješ?

Mám rada aktívny oddych. Doma dlho neobsedím, najradšej sa niekde túlam či športujem. Veľa času trávim s mojím psom Briou. Zo športov mám najradšej lyžovanie, volejbal a agility.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?

внимание /vnimanie/ = pozor
to wanderlust = túlať sa, mať rád cestovanie
ľaľa