Lektorka Emma

Lektorka Emma úspešne ukončila štúdium na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, odbor masmediálna komunikácia.

Medzi jej záujmy patrí určite aktívna forma oddychu a to najmä prostredníctvom športu, či už je to turistika v prírode, jazda na koni alebo cvičenie vo fitku. Má skúsenosti s doučovaním. Rada skúša nové veci a nikdy nepovie nie nejakému dobrodružstvu.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Mám rada ak môžem niekomu pomôcť pri odovzdaní nových vedomostí, tak ako aj mne sú celý život odovzdávané. A k tomu ak to viem priniesť zaujímavou a pochopiteľnou formou je to príjemný pocit zadosťučinenia 🙂 Rada totiž vymýšľam rôzne spôsoby, ako učiť pútavou formou.

Na hodinu si môžeš zobrať jednu vec, čo by to bolo?

Pozitívnu náladu, vtedy ide totiž všetko jednoduchšie.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?

Že ak po niečom v živote veľmi túžim, nemám pozerať na množstvo prekážok, ktoré ma na ceste za tým čakajú ale miesto toho zamerať sa nato, čo ma to môže naučiť. A je to jedna veľká pravda. Netreba sa vzdávať svojich snov, kvôli strachu z neúspechu.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?

Podľa mňa efektivita spočíva v pochopení daného učiva, respektívne nejakej problematiky. “Bifľovanie” nám síce môže pomôcť k pozitívnemu výsledku testu, avšak v konečnom dôsledku si to učivo o pár dní nebudeme opäť ani pamätať, nie ho ešte chápať.