Lektorka Eva

Eva je študentkou odboru slovenský jazyk a literatúra a anglický jazyka a literatúra na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského.
V budúcnosti sa chce naplno venovať učiteľstvu. Má rada knihy, filmy, hudbu, prírodu, cvičenie a miluje tráviť čas s ľuďmi. S doučovaním má viaceré skúsenosti.
Vo Freedu vedie skupinové a individuálne kurzy prípravy na prijímačky aTest 9, jazykové kurzy a doučovania.

Prečo rada učíš?
Učenie, aj keď to na prvý pohľad tak možno nepôsobí, je úžasná vec. Je skvelé, ako možno posunúť vedomosti, ktoré viete a tým obohatiť iných. Na učení ma baví jeho rozmanitosť – rozmanitosť ľudí, metód, spôsobov, ako niečo niekoho nové naučiť. Najlepšie je, keď je učenie vzájomné – učiteľ naučí žiakov, no aj žiaci učiteľa.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Mám v pamäti viacero učiteľov, ktorí mi boli počas štúdia na gymnáziu veľmi blízki. Rada spomínam na moju učiteľku francúzštiny, ktorá bola náročná a vyžadovala veľa. Ale zároveň bola ľudská, vedela nás vždy pochopiť a bola pre nás ako druhá mama. Milé spomienky mám aj na svojho angličtinára, ktorý bol veľký odborník vo svojom obore, bola s ním veľká zábava. Obohatili ma v mnohých smeroch a za to im budem navždy vďačná.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Vždy ma rozosmejú moji rodičia, hlášky mojich priateľov či zábavné spomienky zo školy. Zakaždým ma poteší, keď sú ľudia ľudskí, usmievaví a keď sú vďační za všetko, čo majú.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Najlepšia rada je od mojej maminy – správaj sa k druhým tak, ako chceš, aby sa oni správali k tebe.

Hodiny s Evkou sú také pútavé, že žiaci chcú pokračovať aj keď už nemusia. Aspoň tak to skonštatoval Lukáš:

“Myslím, že Lukášovi určite pomohli hodiny a na každú jednu z nich sa tesil. Sám mi povedal, že by rád pokračoval aj po prijímačkach v doučovaní.” mama Mária