Freedu Akadémia

Freedu Akadémia

Hľadáš viac? Máš chuť posúvať  sa ďalej, rozširovať svoje vedomosti a nahliadnúť do oblastí, ktoré ti nie sú až tak blízke? Alebo práve naopak chceš vedieť ešte viac o učení, zdokonalovať a vylepšov svoje hodiny, prípadne inšpirovať ostatných?
Vzdelávanie, rozširovanie zručností a vedomostí pre lektorov, široký výber najaktuálnejších tém a workshopov, online aj naživo.

Základné webináre a workshopy


Vo Freedu sme sa rozhodli vytvoriť novú platformu a vo vzdelávaní sa posunúť ešte ďalej! Stále viac vnímame potrebu investovať čas do ľudí, ktorí vzdelávajú a pripravujú ďalšiu generáciu. Dať priestor rásť a posúvať sa. 

Témy sme rozdelili na základne, ktorými by mali prejsť všetci naši lektori. V týchto kurzoch ti ukážeme ako funguje Freedu (našu filozofiu, skúsenosti, vychytávky, ..), spoznáš nových ľudí, s ktorými môžeš zdieľať ťažkosti z hodín, podeliť sa o skúsenosti a tipy, ktoré na tvojich hodinách fungujú. Ďalej sa s tebou podelíme o know how k hodinám a radi ti pomôžeme aj s problémami, ktoré sa na hodine môžu objaviť. Okrem toho môžeš rozširovať svoje vedomosti a schopnosti.

Ďalšie témy budú zo sveta a budú viac konkrétne. Témy, ktoré sú aktuálne v našich životoch, či už je to životné prostredie, klíma alebo workshopy k predmetom, ktoré učíš. Chceme ísť viac do hĺbky, prepájať jednotlivé témy a tiež rozširovať obzory.

1. Učím vo Freedu. Čo všetko potrebujem vedieť?

 • Na tomto webinári sa spoznáš s Freedu tímom a ďalšími lektormi, predstavíme ti Examino, rôzne stránky, appky a hry na inšpiráciu. Pozdielame si navzájom skúsenosti s učením, očakávania a ak bude treba rozoberieme aktuálne problémy.
 • Trvanie:  2h
 • Skills: Webinár je určený najmä pre nových lektorov, aby sa spoznali s ďalšími lektormi a Freedu Tímom. Oboznámili sa s používaním Examina, ktoré budú používať pri prijímačkových kurzoch. Webinár je interaktívný, chceme aby mohli aj lektori prispieť svojimi skúsenosťami nielen z hodín vo Freedu, navzájom sa obohatiť o nové aplikácie, platformy, ktoré sa im osvedčili a deti ich majú radi.

2. Ako sa čo najefektívnejšie učiť? Ako motivovať deti na hodinách?

 • Predstavíme ti stratégie ako motivovať žiakov, ukážeme motivačné príklady/ aktivity.  Budeš mať možnosť  urobiť si dotazník Štýlov učenia.
 • Trvanie:  2h
 • Skills: Na tomto workshope určite nezaspíš od nudy. Neradi filozofujeme, radšej máme názorné ukážky, ktoré si môžeš vyskúsať priamo na sebe. Sme radi keď mladí ľudia myslia out of box a to nielen na workshope aleaj na hodinách alebo keď sa na ne pripravujú. A o tomto bude aj naše stretnutie. Na základe dotazníka zistíš, aký štýl učenia ti najviac vyhovuju. Spoločne budeme riešiť konkrétne komplikácie a ťažkosti, ktoré lektori na hodinách občas zažívajú.

3. Spätné väzby

 • Rozoberieme ako napísať dobrú SV, prejdeme si viaceré názorne ukážky a dozvieš sa rôzne tipy a triky ako na to.
 • Trvanie:  2h
 • Skills: Spätné väzby sú súčasťnou každého kurzu vo Freedu. Veľmi nám zaléži na tom, aby naši žiaci a rodičia vedeli ako lektor vidí svojho žiaka – jeho silné / slabé stránky; pokrok, ktorý urobil od kedy začal navštevovať kurz; správanie na hodinách alebo vrámci skupiny; aké má vedomosti z učí, ktoré prebral na kurze. Niekedy sa SV píše ľahko, inokedy je to náročnejšie, hlavne ak vedieš niekoľko skupinových kurzov naraz, preto sme vytvorili tento workshop – ukážky jednotlivých SV ti dodajú inšpiráciu, tipy a triky od nás ti zas pomôžu pri náročnjších žiakoch alebo pri viacerých skupinových kurzoch.

4. Poruchy učenia

 • Na tomto webinári nečakaj teóriu pôjde skôr o zážitkový a praktický webinár. Povieme si čo robiť ak máš v kurze dieťa s DYS.
 • Trvanie:  2h
 • Skills: Ako lektor a učiteľ sa v poslednom čase čoraz viac stretávaš so žiakmi, ktorí sa vymykajú a vyčnievajú zo skupiny, a teraz nehovoríme o ukecaných alebo temperamentovo akčných žiakoch. Skôr sú to šikovní a múdri žiaci, ktorí na to aby uspeli potrebujú pomocnú barličku a trpezlivého lektora. Na tomto webinári si povieme viac o poruchách učenia. Bude to dynamické a zážitkové. Povieme si niečo o príčinách vzniku týchto porúch, ale viac sa budeme venovať tomu, ako týmto žiakom hodiny uľahčiť a čo pomôže nielen im ale aj tebe.

Webináre a workshopy vedú:

Miška Vavrinčíková

Spolumajiteľka Freedu, má na starosti buddy program, vzdelávanie lektorov

Lucia Sedláčková

Špeciálny pedagóg, pracovať o Freedu začala už počas vysokej školy, momentálne poskytuje konzultácie pre rodičov a vzdeláva lektorov

Ďalšie zaujímavé webináre a workshopy

1. Webináre podľa jednotlivých predmetov

2. Webináre na rozvoj osobnosti

Prihláška na webinár