Lektorka Hana

Lektorka Hana je študentkou lekárskej fakulty SZU, odbor všeobcné lekárstvo.

Svoj voľný čas trávi pomerne rozmanito, zbožňuje beh, ktorý robila aj súťažne, rovnako ako trailový beh v lese, má rada aj cestný beh. Taktiež je veľkým milovníkom prírody, turistiky, lyžovania a cestovania. Rada maľuje a trávi čas pri dobrej knihe alebo na výletoch so svojím psíkom. A v neposlednom rade ju fascinuje psychológia, sociológia a politológia. S doučovaním Hana začala počas strednej školy, kedy pomáhala študentom na základnej aj strednej škole s rôznymi témami z matematiky, ale aj slovenčiny alebo angličtiny. Počas vysokej školy často vysvetľuje učivo svojím spolužiakom a neuveriteľne ma to napĺňa a baví.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá,a tiež  jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?

Pretože to je práca a činnosť, ktorá má obrovský zmysel a vidíte za sebou výsledky. Je to skvelý pocit môcť pomôcť žiakovi zvládnuť nejaké učivo alebo ho lepšie pripraviť na prijímačky a keď následne vidíte jeho zlepšenia z hodiny na hodinu, to je asi tou najväčšou odmenou.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Na svoju učiteľku slovenského jazyka na základnej škole. Bola nie len skvelou pedagogičkou, vďaka ktorej som predmetu skutočne rozumela a bavilo ma sa ho učiť, ale aj skvelým človekom a mentorkou, s ktorou sme mohli diskutovať a rozprávať sa nad rámec bežných osnov a v neposlednom rade ma naučila ako si správne a efektívne robiť poznámky a následne sa z nich aj učiť.

Ako najradšej oddychuješ?

Pri behu na čerstvom vzduchu, pri dobrom podcaste a prechádzke so psom alebo jednoducho pri posedení s priateľmi.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?

Nájsť si čo najskôr svoj vlastný štýl a spôsob, ktorý človeku vyhovuje a vytvoriť si plán učenia a snažiť sa ho dodržiavať.