Lektorka Ivana

Lektorka Ivana študuje hospodársku diplomaciu v Bratislave na Ekonomickej univerzite na fakulte medzinárodných vzťahov.

Vo Freedu doučuje už od roku 2020. Ivanka je komunikatívna, energická a spoločenská, rada vypĺňa svoj čas rôznymi aktivitami. Najviac ju baví štúdium jazykov a rovnako veľmi rada trávi čas s ľudmi pri akýchkoľvek aktivitách.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Doučovanie ma veľmi baví, keďže som veľmi komunikatívna a spoločenská, a takisto si myslím, že vzdelávanie mladých ľudí je veľmi dôležité. Hodiny sa snažím viesť v priateľskej atmosfére, a žiakom chcem odovzdať vždy čo najviac “ťahákov” na riešenie konkrétnych úloh. Je to naozaj super pocit, keď žiak povie, že si niečo pamätá práve vďaka doučovaniu. Rovnako sa žiakov snažím motivovať sa na niektoré úlohy pozerať aj z iného uhla pohľadu.

Učiteľ nemôže existovať bez …

Dobrých vedomostí a schopností reagovať na rôznorodé otázky, ale najmä nie bez trpezlivosti, a nadšenia a presvedčenia o svojom povolaní.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?

Sociológia, respektíve hodina, kde by žiaci diskutovali o rôznych spoločenských otázkach a problémoch, kde by sa učili byť vzájomne tolerantnejší a zvyšovali si povedomie o spoločenskom dianí.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?

Slovenské – pančušky
Talianske – arcobaleno (dúha)
Nemecké – Auseinandersetzungen
Arabské – khalas