Lektorka Ivana

Lektorka Ivana študuje prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii slovenčina a ruština na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.
Medzi jej záľuby patrí literatúra, ktorej sa rada venuje aj vo voľnom čase. Verí, že najdôležitejšie na učení je to, aby žiaka bavilo a tak sa snaží viesť aj svoje kurzy. Učenie teda taktiež patrí medzi jej záľuby a záujmy. 🙂
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá, jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?
Rada vidím, keď človek pochopí vec, ktorá mu dlhšie nebola jasná a potom zistí, že je celkom jednoduchá. Na učení mám tiež rada to, že si pri ňom stále upevňujem a rozvíjam svoje vlastné vedomosti.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez kávy, knihy a hudby.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
Mám veľa obľúbených slov. Zo slovenských to je napríklad kotúľčie – pomenovanie pre rastlinu, ktorú poznáme ako chumáč prachu z westernov. Z cudzích jazykov nemecká Schadenfreude a ruský попутчик.

Koľko najdlhšie si vydržala bez čítania akejkoľvek knihy?
Deň, maximálne dva. Vždy si nejakú nosím so sebou.

Ivanka individuálne doučuje základoškolákov a tu sú reakcie rodičov:

“Anetka je na kurze veľmi spokojná, s Ivankou si sadli a na hodiny sa teší. Mala obrovskú radosť, lebo zo Schularbeit-ky dostala 2, z predchádzajúcej mala 5, hoci na Slovensku bola čistá jedničkárka. Vyhovuje jej štýl učenia, akým ju Ivanka učí, takže myslím, že budeme pokračovať aj ďalej.” (mama Eva)

“Laura si kurz veľmi pochvaľuje, už aj pozoruje na sebe pokroky v porozumení textu, pomaly sa jej rozširuje slovná zásoba. Náplň hodín sa nám veľmi páči. Oceňujem, že hodiny sú pre Lauru motivačné, inšpiračné, má k angličtine pozitívny prístup. Začala ju viac baviť, sem tam si niečo doma prečíta, pozrie TV v program v angličtine. Aj ľahšie pochopí učivo v škole. Lektorku Ivanu si veľmi pochvaľuje. Máme záujem o pokračovanie kurzu.” (mama Laury)