Lektorka Ivana

Ivanka študuje na Prešovskej univerzite v Prešove na Fakulte humantitných a prírodných vied, odbor učiteľstvo biológie a slovenského jazyka a literatúry.

S deťmi už pracovala a veľmi ju to bavilo a naplňalo.  Ivankine záľuby sú rôznorodé. Baví ju šport, ktorému sa venovala a stále venuje. Miluje čítať knihy a lietartúru, kedy sa dokáže odpútať od okolia a oddýchnuť si. Jej koničkami sú aj hudba, filmy, príroda a všetko, pri čom sa dá naučiť niečo nové, odreagovať sa a hlavne sa veľa nasmiať a cítiť sa dobre.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Učenie a celkovo vzdelávanie je dôležité pre každého človeka. Deti sú úžasné bytosti, s ktorými sa dá zažiť veľa zábavy. Ja chcem pri svojej práci spájať učenie a zábavu. Okrem toho, že si s deťmi navzájom zlepšíme náladu, tak sa aj niečo nové naučíme a spoločne sa budeme posúvať ďalej.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Jednozačne to bude môj učiteľ ruského jazyka, ktorý, len čo prišiel do triedy, tak sa zašal hneď usmievať. Keď som videla ten úsmev, tak moja nálada bola oveľa lepšia. Na hodiny som sa stále tešila kvôli jeho priateľskému prístupu.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?

Keď vidím, že ľudia okolo mňa sa bavia a sú šťastní a ja viem, že sa môžem baviť s nimi.