Jana

Jana má skúsenosti v príprave žiakov na monitory, stredné školy a maturity. Popri matematike zbožňuje prácu s deťmi, ktoré chodí často opatrovať v rámci rodiny a známych. Rada pre ne vymýšľa hry, v ktorých plnia rôzne úlohy a zároveň sa niečo naučia. Svoju kreativitu uplatňuje aj vo výučbe. Pracuje s matematickými hrami a obrázkami. Zakladá si tiež na vytvorení dobrého vzťahu so žiakmi a motivuje ich k učeniu sa matematiky.
Jana študuje poistnú matematiku na Fakulte matematiky fyziky a informatiky, ktorú využíva pri práci v Tatra Banke.

Prečo rada učíš?
Mám dobrý vzťah k deťom a milujem matematiku. A ak môžem tieto dve veci spojiť, robiť to čo ma baví a zároveň niekomu pomôcť, tak ma to veľmi teší. 🙂

Aký je tvoj najväčší úspech?
Mojím zatiaľ najväčším úspechom je možnosť študovať to, čo ma baví na veľmi dobrej škole.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Matematika hrou. Každá hra má svoje pravidlá, stačí sa ich naučiť a už sa len hráš s číslicami, neskôr s písmenami. A je len v tvojich rukách, akým dobrým hráčom budeš.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Je to skvelá rada ako si zapamätať čo je to logaritmus :    2^ = život       log2 života =   (Dvaja umocnení láskou sa rovná životu.)

Jankin žiak Samuel sa vďaka doučovaniu zlepšil v matematike:
S lektorkou sme velmi spokojni. Samuel ma vsetky poruchy ucenia vratane dyskalkulie a to co sme od lektorky ocakavali sme dostali. Dokonca prestal nenavidiet matematiku. (mama Samuela)

Adam zvládol prestup na druhú strednú školu:
Adamko komisionalne skusky uspesne zvladol a dnes sa tesime, ze zmenil skolu. Snad budeme vsetci spokojnejsi ako v tej predchadzajucej. V kazdom pripade musim pochvalit Vasu lektorku, zvladla to perfektne, Adamovi vysvetlila vsetko, co potreboval, velmi si ju chvalil. Mozeme ju kazdemu naozaj iba odporucit. Takze dakujeme 🙂 (mama Adama)