lektor Jaroslav

Jaro študoval na Strojníckej fakulte v Bratislave odbor automobily a spaľovacie motory. Teraz pracuje ako konštruktér vysoko napäťových transformátorov.
Pravidelne doučoval na strednej a vysokej škole spolužiakov a kamarátov. Jeho najväčšou výzvou pri doučovaní bola sestra, ktorá je o 11 rokov mladšia. Nemá vrodený talent na matematiku ale ich spoločným učením pochopila, že matematika nie je nepochopiteľná a postupne sa dokázali dopracovať k výborným výsledkom. K Jarovým záujmom patrí posedenie s rodinou, priateľmi, plávanie, čítanie, inžinierstvo (engineering).
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania a skupinové kurzy prípravy na prijímačky na osemročné a bilingválne gymnázia, Testovanie 9.

Prečo rád učíš?
Rád učím pre tú chvíľku, moment, keď študent niečomu nerozumie a spoločne prídeme problému na koreň a už je počuť iba povestné “ahaáá, takto to je”.

Ako najradšej oddychuješ?
Mám rád pasívny aj aktívny relax podľa nálady. Keď aktívne relaxujem, rád si idem zaplávať či zacvičiť do posilovne. Pasívny relax u mňa znamená vyložené nohy v kresle k tomu knižka, hudba alebo pozeranie dobrého filmu, seriálu.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
Anglický jazyk: perpendicular
Slovenský jazyk: dienko

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
“Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is gift = present.”
Včerajšok je minulosť, zajtrajšok je záhada ale dnešok je dar = súčasnosť.
Master Oogway.