Jozef

Jozef je študentom na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v odbore Environmental Studies.
Počas strednej školy absolvoval mesačnú odbornú stáž v zahraničí a tiež sa zúčastnil medzinárodnej súťaže Shell Eco-marathon v Londýne.
Vo Freedu vedie individuálne a skupinové jazykové kurzy a kurzy doučovania.

Prečo rád učíš?
Učenie je pre mňa spôsob, ktorým nielenže učím iných, ale učím predovšetkým seba. Túžba niečo druhému vysvetliť ma donúti nájsť si spôsob, akým chápem sám. Zložité veci si zrazu musím predstaviť tak, aby som ich nielen správne chápal, ale ešte aj podal iným.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Takých je určite viac, každý z nich sa zapísal inak. V poslednom čase ma však dopredu popohnal učiteľ organickej chémie, s ktorým som sa dokázal rozprávať dlhé hodiny bez toho, že by som sa nudil. Aj tomu najmenšiemu deju v prírode pripisoval veľkú rolu. Rozhovory o obyčajnej chémii, ktorú som spočiatku neznášal, sa pri ňom zmenili na rozhovory o zmysle života. Presvedčil ma, že je správne neprestať sa pýtať.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostal ?
Nesnaž sa zmeniť celý svet, nechaj niečo aj iným. Zober si malý kúsok z toho sveta a venuj sa mu celý život.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň ?
Aj keď by možno bolo správne pozerať sa na každý deň pozitívne, neviem si predstaviť deň bez toho, aby som sa kriticky nepozrel na všetko, čo som v ten deň prežil. Navonok sa zdá, že som stále spokojný, ale vnútri sa sám seba neprestávam pýtať, čo je správne a kam ďalej kráčať.