Lektor Juraj

Juraj študuje na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky na Slovenskej Technickej Univerzity, odbor Aplikovaná Informatika. Vo voľnom čase sa rád venuje čítaniu, florballu, programovaniu a game developpingu.
Skúsenosti s doučovaním začal získavať už na základnej škole, keď pomáhal spolužiakom. Na strednej si tieto skúsenosti rozšíril individuálnym doučovaním deviatakov a skupinovým doučovaním spolužiakov.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania a skupinové kurzy prípravy na prijímačky na osemročné a bilingválne gymnázia, Testovanie 9.

Prečo rád učíš?
Učenie je pre mňa spôsob ako si rozširovať a pripomínať moje vedomosti a zároveň ich predávať ďalej. Keď vidím ako sa žiaci zlepšujú, motivuje ma to  aby som pokračoval v tom, čo robím a robí mi to radosť. Ak sa nezlepšujú, tak ma to motivuje k tomu nájsť nový a ľahší spôsob vysvetlenia učiva.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Profesor výpočtovej techniky na strednej škole. Napriek tomu, že nás často “skúšal” keď sa pomýlil, vedel učivo skvelo vysvetliť a nevadilo mu, ak ho musel vysvetľovať znova.

Učiteľ nemôže existovať bez …
dobrej nálady

Je nejaká poučka, ktorú si doteraz pamätáš, ale nikdy si ju nevyužila?
Neoddeliteľným prejavom hmotných objektov je ich objektívna existencia a pohyb v priestore a čase.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Všetci sa meníme, za svoj život sme všetci niekoľkými rôznymi ľuďmi, a to je v poriadku, tak to má byť. Len nesmieš zabudnúť kým si bol, minulosť nezmeníš, tak sa ňou nenechaj zraniť.

Na Jurajove lekcie sa detí nie len tešia, ale prinášajú aj plody vo forme skvelých výsledkov Jurajových žiakov na príjimačkách :

Sme veľmi radi, že Sonička je prijatá na osemročné gymnázium na Tilgnerovej, ktorú aj preferovala.
S kurzom sme boli veľmi spokojní, najmä Sonička, ktorá si veľmi obľúbila oboch učiteľov, či už pani učiteľku Alicu, alebo pána učiteľa Juraja. Ďakujeme veľmi pekne za výborný prístup a odovzdanie vedomosti, ktoré sme úspešne využili na príjimačkach. “
 mama Soničky, pani Jana

Riška prijali na 8- ročné gymnázium. Na 8- ročné gymnázium na Novohradskú chodí 2.rok aj staršia dcéra, ktorá tiež absolvovala doučovanie u vás. Takže sme veľmi spokojní a veľmi pekne ďakujeme za prípravu, lektori boli skvelí. “ mama Richarda, pani Katarína

“Ďakujeme za pomoc, aj vzhľadom na ťažké covidové podmienky vysoko hodnotím nasadenie a profesionalitu lektorov a Vášho teamu. “ mama Lujzy