Lektorka Karolína

Lektorka Karolína momentálne študuje na Masarykovej Univerzite v Brne odbor Podniková ekonomika a management.
Aj napriek ekonomickému zameraniu ju počas štúdia na gymnáziu bavila najviac slovenčina, angličtina a náuka o spoločnosti. A práve z toho dôvodu je jej cieľom podať potrebné učivo z predmetov zábavne a zrozumiteľne. Medzi Kajine záujmy patrí jazdectvo, cestovanie, čítanie kníh a takisto sa veľmi dobre cíti v obklopení stromov a prírody. Taktiež miluje ázijské jedlo a filmy od režiséra menom Quentin Tarantino.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Rada učím vďaka nezameniteľnému spojeniu zábavy s porozumením. Taktiež rada presviedčam ostatných o tom, že aj z predmetu, ktorý nemali radi sa môže stať niečo veľmi zaujímavé.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Rozosmiať či potešiť ma dokáže mnoho vecí – od skvelého jedla cez prítomnosť blízkych až po náhodnú vtipnú myšlienku v mojej hlave. Myslím si, že zrnko pozitívneho si treba hľadať v každej aktivite či situácií. Týmto spôsobom je život oveľa krajší.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?
Do osnov na všetkých školách by som rozhodne pridala niečo ako praktickú psychológiu, keďže je za účelom vlastného šťastia naozaj dôležité poznať vlastné vnútro. Zároveň si myslím, že takýto predmet na školách skutočne chýba.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Jediná cesta von (z problému či nepríjemnej situácie) je skrz. Problému sa teda netreba vyhýbať, treba sa zhlboka nadýchnuť a ponoriť sa do hľadania riešení. Uplatniteľné v živote i pri učení 🙂