Lektorka Katarína

Lektorka Katka študuje inžiniersky program Technológie ochrany životného prostredia na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.
Už na základnej škole pomáhala svojím mladším súrodencom s domácimi úlohami a učením. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové krajiny, kultúry. Robí ju to šťastnou. Za posledný rok navštívila napríklad Turecko, Taliansko, Malorku, Egypt, Cyprus,Tunisko, … Zo zimných športov si obľúbila lyžovanie, v ktorom by sa chcela každým rokom zlepšiť.
Vo Freedu vedie individuálne a skupinové kurzy doučovania, prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Interakcia učiteľa a študenta zanecháva v oboch určitú informáciu. Pri učení sa často krát stretávam s detskou fantáziou, a to ma inšpiruje.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Francúzsky buldoček.


Ako najradšej oddychuješ?
Veľmi rada plávam, je to moja najlepšia relaxácia.


Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Čo k tebe patrí, nestratíš. Čo k tebe nepatrí, neudržíš.

Mama Mateja nám napísala, ako sa im páčia hodiny doučovania s Katkou: “Matej sa na matematiku s lektorkou veľmi teší, ujasnil si zlomky a naučil sa niečo nové (priama úmera), čo ho veľmi nadchlo. Online hodiny podľa neho prebiehajú bezproblémovo. Oceňujem aj zadávanie úloh na doma, aby si mohol utvrdiť učivo.”

 

Deti zo skupinového kurzu prípravy na 8 roč. gym sú takto spokojný s Katkiným vedením:

“S kurzom sme nakoniec veľmi spokojní.  Adamko dobehol zmeškané učivo. Matematika pre Adamka podľa toho ako mi hovorí je ľahká, len Adamko môže byť občas nepozorný, 🙂 ale darí samu a to som rada. Adamko pani učiteľku veľmi chváli a aj spôsob vysvetlenia.” (mama Adama)

“P. učiteľka Katka pozná našu dcéru iba 8 hodín a presne ju odhadla. Sonička je nepozorná a rýchlo rýchlo chce mať všetko hotové a potom robí chyby z nepozornosti.  S p. učiteľkou sme veeeeľmi 🙂 spokojní a sme radi, že sme našli takúto možnosť doučovania. Online výučba je vítaná forma štúdia hlavne v tomto období. Ďakujeme a prajeme veľa zdravia a úspechov našej p. učiteľke. “ (rodičia Soni)

Som veľmi milo prekvapená ako dokážete deti namotivovať. Gréta je sama vždy nachystaná pri PC a pracuje. Dokonca v pondelok má v rovnakom čase ako doučovanie aj online tréning tanca (ktorý miluje), ale ani raz neskúšala vyjednávať, že doučovanie vynechá 🙂 Očakávala som od kurzu, že “nakopne” dieťa do učenia a to splnil na 100% . Gréta hodnotí lektorku, že je super, *všetko dobre vysvetlí a nebojím sa niečo povedať.”  (mama Gréty)

“Zuzanke sa veľmi páči, je spokojná. Matematiku má veľmi rada. Pani učiteľka jej sadla, hovori že je priateľská, veselá, že často chváli. Tiež si pochvaľuje online kurzy. Mne sa veľmi páčia prezentácie a domáce úlohy, kde ma možnosť si ešte učivo precvičiť. Spôsob výučby nám vyhovuje. Ja som veľmi rada, že sme našli takúto alternatívu doučovania.” (mama Zuzanky)