Katarína

Katarína ukončila strednú školu maturitnou skúškou z nemčiny na úrovni B2. Rozhodla sa ísť študovať učiteľstvo nemeckého jazyka a literatúry a slovenského jazyka a literatúry na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Jazyky má veľmi rada, žiaden nepovažuje za ťažký, pokiaľ má človek motiváciu a odhodlanie. Preto na univerzite popri štúdiu nemčiny a slovenčiny absolvovala aj dva semestre nórčiny a ruštiny.
Vo Freedu Katarína učí nemčinu a slovenčinu. Oba jazyky majú podľa nej úžasnú logiku, najmä čo sa gramatiky týka. Nesnaží sa ju však vysvetľovať pomocou poučiek, ale formou konkrétnych príkladov, ktorým nachádza využitie v praxi. Z nemčiny má najradšej konverzáciu, kde vyberá tie témy, o ktoré sa zaujímajú samotní žiaci.

Prečo rada učíš?
Učím rada, pretože rada pozorujem úspech a rast vedomostí žiakov. Fascinuje ma, koľko toho človek dokáže vstrebať, a vždy sa teším spolu so žiakmi, keď vidím, ako napredujú.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Netreba mi veľa ku šťastiu. Dokážem sa tešiť aj z úplnej maličkosti. Naposledy to bolo, keď som videla letieť lienku. 🙂 Inak ma vždy tešia malé, jednoduché a neočakávané správy či odkazy. No a z fyzických vecí mám rada origami (aj keď sama viem postaviť len loďku). Najväčšiu radosť mám však z radosti iných ľudí – vtedy sa radujem aj ja.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez priateľov, smiechu a niečoho sladkého.

Ako najradšej oddychuješ?
Pri dobrej knihe, skvelej hudbe a večernej prechádzke.

Vďaka Katke stredoškolák Marek úspešne zvládol reparát z nemčiny:
S prípravou na Vašom kurze bol Marek spokojný. Písomnú časť reparátu spravil na 4 a ústnu na 2, takže výsledná známka bola 3.
Z môjho pohľadu mal Marek venovať viac času učeniu aj doma, vtedy by reparát určite dopadol lepšie. Bez Vašeho kurzu by skúšku zvládol veľmi ťažko, takže ďakujem za pomoc a profesionálny prístup lektorky Katky, ktorá Mareka doučovala. :-). Tak ešte raz ďakujem. (mama Daniela)