Lektorka Katarína

Katarína je študentkou na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v odbore učiteľstvo biológie a matematiky. Má skúsenosti s doučovaním žiakov základných a stredných škôl. Katka má talent na matematiku a vo Freedu vedie individuálne kurzy zamerané na doučovanie do školy a skupinové kurzy pre žiakov, ktorí sa pripravujú na prijímačky a Testovanie9.

Prečo rada učíš?
Od mala ma bavilo učiť svojich mladších bratov a pomáhať im z domácimi úlohami keď rodičia nemohli. Neskôr keď som bola staršia som pomáhala aj spolužiakom a kamarátom s matematikou. Vždy som bola rada, keď aj vďaka mne dostali dobrú známku. Teraz študujem učiteľstvo matematiky a biológie a dúfam, že raz budem môcť učiť a pomáhať žiakom z matematikou.

Bez čoho si neviem predstaviť deň?
Určite bez knihy v rukách. Rada čítam a nezáleží na tom akú knihy. Teda okrem detektívok, na tie nemá m trpezlivosť :).

Ako najradšej oddychuješ?
Rada oddychujem v prírode. S rodinou a kamarátmi chodievam na turistické výlety. Taktiež sa rada chodím prejsť do lesa, najmä pre pokoj a ticho, ktoré v ňom panuje. Taktiež rada zbieram hríby, zatiaľ sa nikto neotrávil. Keď je zlé počasie vyrábam ručne pletené náramky a lapače snov, ktorými obdarúvam svojich kamarátov.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Určite na učiteľku zo základnej školy, ktorá nás učila biológiu a zemepis. Aj vďaka nej teraz študujem učiteľstvo. Vždy ma podporovala aby som išla za svojimi snami. Učenie vždy premenila na hru a zábavu, nikdy sme sa na hodine nenudili. Jej krédo bolo: Najprv práca, potom zábava. A aj sa ho držím, napr. keď sme na hodine preberali obehovú sústavu sme si vyskúšali aké je to byť krvinkou a prejsť celý krvný obeh. Je mojím vzorom a dúfam že raz budem ako ona.

Takéto úspechy dosiahli deviatačky, ktoré Katka doučovala:

“Sárka si lektorku veľmi chválila a hodnotím jej pripravenosť ako výbornú, hlavne preto, že matematika nie je jej obľúbený predmet a napriek tomu ho zvládla super.” mama Sárky pani Bibiána

“Ďakujeme za doučovanie. Z 1. štvrťročnej práce mala Vaneska 94%.” mama Vanesky pani Anna