Klára

Klára je študentkou odboru učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a učiteľstvo biológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Doučovať začala už na strednej škole matematiku a biológiu. Neskôr, popri štúdiu na vysokej škole, doučovala slovenský jazyk, chémiu a biológiu žiakov základných, stredných i vysokých škôl. Má skúsenosti so všetkými typmi kurzov: doučovania, príprava na maturitu, bilingválne a osemročné gymnáziá, Testovanie 9. Vyučuje tiež žiakov s poruchami učenia a pozornosti.
Už na strednej škole veľa čítala a chodila na olympiády zo slovenského jazyka. Jej motiváciou je byť dobrou učiteľkou slovenčiny, ktorá učivo preberá synchronizovane, má harmonogram a na hodinách sa venuje svojim žiakom. Okrem učiteľstva má Klára vzťah aj k zdravotníctvu. Jej cieľom je popri pedagogike študovať ešte medicínu.

Prečo rada učíš?
Učenie pre mňa znamená poznanie. Veľmi rada sa niečo naučím, dozviem nové zaujímavosti, preštudujem knihy, ktoré nemajú s mojím odborom nič spoločné. A fakt, že môžem pomôcť niekomu objaviť toto potešenie aj v nepríjemných predmetoch, mi robí radosť. Je veľmi príjemné pozorovať fascinované výrazy u detí, ktoré odrazu pochopia to, čo im kedysi robilo veľký problém.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Nedokážem si predstaviť začiatok dňa bez hrnčeku dobrej kávy – skvelý štart, ktorý počas dňa párkrát zopakujem.

Ako najradšej oddychuješ?
Najradšej oddychujem pri čítaní dobrej knihy. Je to luxus, ktorý si málokedy môžem dovoliť – dostať sa ku knihe vlastného výberu mimo povinného čítania. Samozrejme, aj pri filmoch a seriáloch, ale tie mám väčšinou pustené len ako podklad pri učení alebo vypracovaní úloh. Taktiež si veľmi rada vyjdem do prírody na prechádzku, čerpám tam inšpirácie. A, v neposlednom rade, je to určite hudba.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
„Uč sa čo najviac, kým si mladá, vekom to pôjde ťažšie. A nezabudni pritom, že to, čo sa naučíš, je tvoje najväčšie bohatstvo, ktoré ti nikto nikdy nevezme. Tak teda čerpaj múdrosť, kým môžeš.“

Prijímačky úspešne zvládli Oliver a Ema, ktorý nám napísali:
“Oliver bol prijatý na Bilíkovu ako 46.v poradí, a aj na Sáru- ako 25.v poradí. Ďakujeme ešte raz za prípravu aj za trpezlivosť, vyplatilo sa😉 ”
(mama Eva)

“Emka zvladla obdive prijimacky uspesne, je prijata na obidve skoly: Bilikova (23.miesto), aj Ladislava Saru (7.miesto). Aj vdaka Vasim lektorkam zvladla skusky uspesne, kurzy je pomohli doplnit niektore medzery v ucive oboch predmetov a taktiez ziskat vacsiu istotu pri rieseni jednotlivych uloh. Dakujeme.”
(mama Katka)

Na gymnázium sa vďaka Kláre dostal aj Peťo:
“Obidvoje prijmacky spravil. Kurz splnil nase ockavanie, teda, ze Peto bol prijaty na skolu. Vnimame, aj na znamkach, ze si zlepsil vedomosti zo slovenskeho jazyka. Ďakujeme.”

 

Ku Kláre a Terezke chodila na doučovanie aj Anička, ktorá slovenčinu moc neobľubovala:
“Anička chodila na doučovanie rada, ani raz neprotestovala :). Vyjadrila sa, že konečne mnohé veci z gramatiky pochopila a bolo jej vysvetlené, čo v škole učiteľka nestíha. S písaním a gramatikou má problémy od prvej triedy a slovenčinárka z nej nikdy nebude, ale pri Vašom doučovaní uznala, že slovenčina nie je až taký strašiak a mnohé veci sa dajú pochopiť.”
(mama Katka)

 

Mama Peťa z kurzu prípravy na prijímačky na bilingválne gymnázium:
“Zda sa, ze priprava Petrovi pomaha a jeho pre neho prinosom. Lahsie zvlada ucivo aj v skole a my verime, ze tymto sposobom zvysi svoje sance na prijimacich pohovoroch. Z rozhovorov s nim vidime, ze aj on je s pripravou spokojny, aj ked ako ste naznacili, sem tam sa objavi nejaka chyba, mozno prave z tej jeho zbrklej nepozornosti. Celkovo sme teda spokojni.”