Lea

Lektorka Lea študuje informatiku na fakulte FIIT STU v Bratislave. Medzi jej záujmy určite patrí cestovanie – “veď kto by rád nespoznával svet”. Taktiež vždy bola fanúšik prezentácie školských alebo iných projektov – to z čoho mnohí majú stres,Lea naopak mala veľmi rada a vystupovanie pred ľuďmi jej nikdy nerobilo problém. Ďalej je veľký fanúšik filmov, videohier a počítačovej animácie a efektov – ako väčšina jej rovesníkov študujúcich informatiku 🙂
Vo Freedu vedie individuálne jazykové kurzy a kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá, skupinové jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?
Od malička som pomáhala mojím spolužiakom a mladším súrodencom pri učení, dokonca som počas maturitného ročníka doučovala svoje kamarátky matematiku. Vždy mi pritom hovorili, že mi to vysvetľovanie ide, a že by som bola dobrou učiteľkou.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Určite nikdy nezabudnem na môjho učiteľa šachu. Bol to človek, ktorý vo mne vždy videl potenciál aj keď sa mi občas “nezadarilo”. Vždy si naňho rada spomeniem, keď potrebujem nejaké to povzbudenie do života.

Učiteľ nemôže existovať bez …
Entuziazmu a vzťahu k deťom (čo ale bohužiaľ mnohým učiteľom v dnešnej dobe chýba). Myslím si, že deti by mali väčšiu motiváciu byť v škole, keby učitelia chodili do práce s úsmevom na tvári a s radosťou vykonávali svoje povolanie. Koniec koncov dobrá atmosféra vždy rozprúdi aj akési mozgové bunky 🙂

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Môj oco neustále hovorí: “Kto nič neskúsi, nič nevie.” A ja s ním plne súhlasím- nie je nič nad vlastnú skúsenosť.