Dôležité odkazy pre lektorky a lektorov Freedu

Práca vo Freedu krok za krokom

Na tejto stránke nájdeš všetky užitočné informácie, ktoré budeš k učeniu vo Freedu potrebovať. Tešíme sa, že si súčasťou nášho Freedu tímu. 🙂

Nižšie ti predstavíme krok za krokom čo ťa  u nás čaká.

1. KROK

Administratívne záležitosti. Aby sme ťa riadne vo Freedu zamestnali a predstavili, vyplníš nám tieto 2 dotazníky – správané veľmi lákavo a user friendly:
https://freedu.sk/osobnydotaznik/, https://freedu.sk/tvojprofil/

2. KROK

Skype pokec. Na Skype sa s tebou spojí koordinátorka Eli alebo Maťkou, ktoré sa ti predstavia a povedia ti základné veci o práci vo Freedu.

Toto je náš interný tím a naša filozofia.

3. KROK

Tvoj prvý kurz! Koordinátorka ti priradí tvoj prvý kurz. Gratulujeme! Čo potrebuješ vedieť pred začatím kurzu a prvou hodinou nájdeš v Základnom manuále.

4. KROK

Učíš podľa osnov. Všetky prijímačkové kurzy majú svoje vlastné vypracované osnovy a materiály. Nájdeš ich v manuále Osnovy. Koordinátorka ti pošle heslá k osnovám, ktoré potrebuješ.

5. KROK

Inšpirácie v učení. Spísali sme ti a nahrali užitočné videá o tom, ako učiť online aj naživo. Pozri si tipy a triky ako učiť.

6. KROK

Do informačného systému moje.freedu.sk si zapíšeš svoje prvé odučené hodiny. Vyplníš status lekcie (na odučená), jednoducho vyklikáš dochádzku a napíšeš čo ste na hodine robili. Odučené lekcie vypĺňaš hneď (najneskôr večer) po ich odučení. Prístup do moje.freedu.sk majú aj rodičia,k torí si pozerajú, čo ste na hodinách preberali. Daj si záležať na správnom vypĺňaní. 🙂

7. KROK

Buddy systém. V prípade, že budeš učiť skupinové kurzy slovenčiny a matematiky ti na začiatku tvojho pôsobenia vo Freedu priradíme tvoju buddy. Buddy je skúsená lektorka lebo lektor, ktorý ti bude pomáhať s učením a na ktorého sa môžeš počas prvých mesiacov práce u nás obrátiť.

Buddy systém je metóda zapojenia a zdieľania znalostí, ktorá sa používa na orientáciu nových zamestnancov. Zahŕňa priradenie ku kamarátovi/buddymu na pracovisku. Buddy je zamestnanec/zamestnankyňa, ktorý/á vedie nového zamestnanca počas prvých niekoľkých týždňov alebo mesiacov v práci.

8. KROK

Približne po 2 týždňoch až mesiaci učenia napíšeš do moje.freedu.sk prvé spätné väzby na svojich žiakov. Píšu sa presne v stanovené hodiny, ale rodičia uvítajú feedback na svoje dieťa kedykoľvek. Ako napíšeš dobrú spätnú väzbu a webinár na túto tému nájdeš v Manuláy spätné väzby.

9. KROK

Workshop, webináre. Pre lektorky a lektorov pravidelne organizuje naživo webináre alebo workshopy a školenia. O najbližších termínoch ti dáme vedieť. Sama alebo sám si zatiaľ pozri naše webináre, ktoré sú inšpiráciami pre učenia vo Freedu.