Lektorka Lenka

Lektorka Lenka študuje na University of Portsmouth vo Veľkej Británii, odbor Aplikované jazyky.

Miluje jazyky a ich nadväzujúce rôznorodé kultúry, rada cestuje, turistikuje nie len vo svete, ale aj v nádhernej slovenskej prírode a v neposlednom rade má rada byť okolo ľudí a s nimi aj pracovať. Lenka má absolvovanú strednú pedagogickú školu a vo voľnom čase venovala sa dobrovoľníckej práci s deťmi. K jej záľubám patria hlavne cudzie jazyky a chce sa v nich zdokonaľovať.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá, skupinové a individuálne jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?

Mám rada interakciu s ľuďmi, obzvlášť s deťmi, pretože milujem ich kreativitu, hravosť a úprimnosť. Čo viac povedať o tom, že môžem byť tá, ktorá ich svojím spôsobom formuje a pomáha.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Nezabudnem na moju pani profesorku angličtiny zo strednej školy, ktorá vo mne prebudila lásku k jazykom a zároveň mi pomohla nájsť niečo v čom som dobrá a zároveň aj milujem. Je mojím veľkým vzorom, nie len v mojom profesionálnom, ale aj osobnom živote.

Učiteľ nemôže existovať bez …

bez rešpektu a humoru. 😀

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?

marvelous = v preklade z angl. úžasný, úchvatný, milujem ako to zneje s britským prízvukom a taktiež mi to pripomína marvelovky (filmy) 😀
estrella = v preklade zo špan. hiezda
guľôčka = prvé slovo, ktoré pokúšam cudzincov hovoriť po slovensky 😀