Lektorka Liliana

Liliana študuje na Ekonomickej fakulte Univerzity Matej Bela v Banskej Bystrici, odbor ekonómia a manažment. Pre tento odbor sa rozhodla, pretože má široký záber a človek má po dokončení školy veľmi veľa možností.

Lily má rada získavanie nových skúseností, ako malá chodila na flautu, klavír,spev, výtvarnú a neskôr začala hrať rekreačný volejbal. Keďže je z Vysokých Tatier, veľmi rada lyžuje, korčuluje či bežkuje, čo jej pomáhalo vytvoriť balans medzi všetkým. Počas vysokej školy už toho času tak veľa nie je 🙂 , a preto vo voľnom čase veľmi rada číta knihy, trávi čas s rodinou pri dobrej káve alebo sa venuje jej psíkovi Bonnie.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

1.Páči sa mi to, že mám príležitosť ukázať deťom/študentom, že každý predmet je zaujímavý a niekedy aj zábavný, ak mu rozumiete. Pre mňa typickým, už ale gymnaziálnym vtipom je, že koľko rožkov budem mať, ak zderivujem svoj rožok na desiatu ? 😀 desať rožkov na deviatu 😀
2.Rada sledujem, ako sa študenti zlepšujú a ako menia vzťah k predmetu. Minulý rok som doučovala jedno dieťa, ktoré bolo zo začiatku úplne apatické voči slovenčine, škole, učeniu (jednoducho totálny nezáujem :D), ale postupom času, ako sme sa učili, ako sa zlepšovalo a aj v škole malo lepšie známky som videla, že samo chodí s úlohami, ktorým nerozumie a s testami, ktoré si chce ešte na monitor prejsť.
3. Pomáha mi to v konečnom dôsledku aj pri mojom učení na skúšky, pretože vidím, že jednoducho každý musí na tej škole makať, venovať tomu čas a vôľu. A to ma motivuje a inšpiruje.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?

Autentickosť detí a ich prirodzené správanie.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?

Svoj deň si neviem predstaviť bez dobrej kávy. A hudby 😀

Máš nejaký trik na efektívne učenie?

Všetko si poriadne naplánovať, motivovať sa nejakou odmenou a odložiť telefón, najlepšie na druhú stranu bytu 🙂