Lucia

Lektorka Lucia študuje na pedagogickej fakulte učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a telesnej výchovy na Univerzite Komenského v Bratislave.
Lucka u nás učí už dva roky a s deťmi/žiakmi má dobré vzťahy, čomu nasvedčuje vždy dobrá nálada na jej hodinách a úsmev na tvárach detí, keď odchádzajú domov. Okrem učenia veľmi rada cestuje, športuje a počúva hudbu.
Vo Freedu vedie detské jazykové kurzy, individuálne kurzy doučovania a jazykové kurzy pre dospelých.

Prečo rada učíš?
Každý si v živote snaží nájsť prácu, ktorá ho bude napĺňať a baviť. A nebude do nej chodiť preto, lebo musí ale preto, lebo chce a ja som sa našla v učení, doučovaní. Po prvej hodine vo Freedu som odchádzala s pocitom, že toto je to čo chcem robiť, to čo ma baví.

Učiteľ nemôže existovať bez …
skúseností, dobrej nálady a bez úsmevu. Skúsenosti sú samozrejmosť , ale prečo dobrá nálada a úsmev? Učenie je poslanie a ja osobne si neviem predstaviť hodinu, na ktorej by neprevládala dobrá nálada a energia, a úsmev k tomu patrí.

Moja najlepšia rada ktorú som kedy dostala:
„ Keď chceš niečo dosiahnuť, rob to poriadne a na 100 percent.”

Čo ťa najviac baví na učení?
Čo mňa na učení najviac teší je spätná väzba od žiakov. Keď sa mi pochvália, že vďaka môjmu vysvetleniu učiva to konečne pochopili a dostali dobré známky z testov a písomiek.

 


Anetke pomáhala Lucka s prípravou do školy:
“Anetka chodila rada na hodiny angličtiny, v škole dostávala väčšinou jednotky a takisto na polročnom vysvedčení a teraz na koncoročnom vysvedčení bude mať jednotku! Takže malo to určite efekt a zmysel,že absolvovala u Vás hodiny angličtiny! Boli sme veľmi spokojní, aj s lektorkou!”
(mama Andrea)

Mama základoškoláčky Lucky sa takto vyjadrila o hodinách angličtiny:
“Lucke sa na angličtine u Vás páči, chodila predtým do inej jazykovky a ešte aj na súkromné lekcie angličtiny – kde všade “blicovala” a viac menej tam nechodila. Je veľmi dobrým znakom, že k Vám chodí a veľmi rada, bez prehovárania a dohovárania. Ďakujem Vám nielen za to, že sa u Vás naučí anglinu, ale že sa u Vás aj dobre cíti.

Dvojičky Kika a Naty, chodia na skupinku a Luckine vedenie hodín si veľmi pochvaľujú.
„Musím povedať že dievčatá sa tešia na hodiny a vždy prídu vysmiate. Teší nás to hlavne preto,  lebo nie vždy to tak bolo, a bolo aj tak, že sme ich museli extrémne prehovárať aby chodili. Určite Lucke patrí veľká zásluha za to, že si  ich vedela získať. Páči sa mi aj to, že Natali mi už niekoľkokrát povedala keď prišla zo školy, že ak by mi to vo Freedu nevysvetlili mami, tak na hodine angličtiny som to nepochopila.“ (mama Miriam)

Mami dievčat, ktoré chodia na angličtinu nám napísali ako sú spokojné s Luckinými hodinami:

„ Ďakujem za informácie. Lucka sa na hodiny teší a som rada, že prispôsobujete tému hodín aj ich “nevedomostiam” :-). Radi by sme pokračovali.“ (mama Zuzka H.)

„ Ďakujem pekne za informácie ohľadom učenia😀 Emmke sa u vás páči. Budeme pokračovať aj naďalej.(mama Zuzana N.)

„Ďakujem za informácie. Emka je spokojná. Hodiny sa jej páčia a myslím, že jej aj veľmi pomáhajú. Páči sa mi, že sú malá skupinka a je možné sa im individuálne venovať. Som spokojná aj s tým, že dievčatám dovysvetľujete učivo, ktoré v škole dôkladne nepochopili a venujete aj dostatok priestoru na konverzáciu. Emka chce pokračovať ďalej.“ (mama Pavla)