Lucia

Lektorka Lucka učí angličtinu a nemčinu už viac ako 6 rokov. Je absolventkou Fakulty aplikovaných jazykov na Ekonomickej univerzite v Bratislave.  Angličtinu a nemčinu vie podať zábavnou a uvoľnenou formou, používa zaujímavé materiály a videá. Aj ona sama sa cudzie jazyky veľmi rada učí, momentálne sa vzdeláva v španielčine.
Vo Freedu vedie jazykové skupinové kurzy a doučovania kurzy doučovania.

Prečo rada učíš?

Učím rada, pretože ma baví sledovať pokrok mojich študentov. Teší ma, keď môžeme spolu objaviť logiku a systém v zdanlivo zložitých gramatických pravidlách a najväčšiu radosť mám, keď sa prirodzene osmelia v rozprávaní a cítia sa v cudzom jazyku sebaisto 🙂

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?

Z nemčiny by som vybrala slovíčko Schmetterling (motýľ), z angličtiny encourage (povzbudiť) a v slovenčine to bude jednoznačne slovo zmrzlina.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?

Emocionálna inteligencia

Máš nejaký trik na efektívne učenie?

Vypisovať, zvýrazňovať, opakovať a pri cudzích jazykoch predovšetkým hovoriť. Hovoriť čo najviac a pokojne aj s chybami, nájsť si parťáka na konverzácie, rozprávať sa o obľúbených témach a zabávať sa pri tom.

 

Takto využíva svoju angličtinu náš klient Jaroslav z kurzu začiatočníkov:

Leto je zatiaľ fantastické, aj keď by nemuselo byť také horúce. Angličtinu aj vďaka Vám využívam v zahraničí- Sicilia, Nemecko, Chorvátsko, hlavne v reštauráciách. Čo sa týka termínu ďalších kurzov, tak ten mi vyhovuje a teším sa na ďalšie stretnutia.

Pani Monika z kurzu angličtiny pre mierne pokročilých si priebeh hodín veľmi pochvaľuje:

Ja som velmi–velmi–velmi–velmi spokojna. Je to super uzasna osobka, ktorej prajem vela uspechov…
Bravurne  nenutenym sposobom je narocna a kladenim vyzsich narokov nas nenecha upadat do stereotypu. Hodiny su uzasne poskladane z roznych aktivit, ktore sa neustale menia a striedaju. Nemam cas si ani pomysliet, ze napriek pokrocilej hodine, by som mohla byt aj unavena. Rychlo to ubehne a najviac sa mi paci, ze vela rozpravame. Nikdy nam nezabudne dat domacu ulohu a nikdy nas nekarha, co je pre mna super povzbudzujuce. Venuje sa nam primerane a velmi milo a jemne.
Je ale super, ze sme len v mensom pocte, 4-5 osob, co je plne postacujuce a na kazdeho pride rad. Som rada, ze mozem kurz navstevovat.

Pán Michal zo švajčiarskeho veľvyslanectva nám po absolvovaní kurzu napísal takéto poďakovanie:

Milá Lucia, rád by som sa Vám touto cestou poďakoval za to, že som sa počas uplynulých pár mesiacov mohol zúčastniť Vášho skupinového kurzu angličtiny pre dospelých. Hodiny angličtiny pod Vašim vedením boli pre mňa vždy veľmi užitočné, príjemné a každý krát som sa na ne tešil. Nielen kvôli príjemnému, priateľskému prostrediu v spoločnosti  Vás – ako erudovanej lektorky, ale aj kvôli celkovej milej atmosfére v prítomnosti ostatných účastníkov kurzu.

Som presvedčený o tom, že mi Váš kurz pomohol nadobudnúť väčšiu istotu a sebavedomie v komunikácii v anglickom jazyku, získal som mnohé nové poznatky a “oprášil” niektoré pozabudnuté vedomosti zo školských čias. Aktuálne tieto aj vďaka Vám získané vedomosti z anglického jazyka začínam uplatňovať aj na svojom pracovisku v komunikácii s kolegami z iných veľvyslanectiev ako aj s partnermi zo zahraničných spoločností. Účasťou vo Vašom kurze som nadobudol viac istoty a dôvery v samého seba, čo sa týka konverzácie v angličtine.

S istotou budem spoločnosť Freedu ako i Vás osobne odporúčať svojim blízkym a známym, ktorí sa v budúcnosti rozhodnú absolvovať kurz anglického, respektíve kurzu akéhokoľvek iného cuzdieho jazyka, ktorý spoločnosť Freedu sk ponúka. Takisto som presvedčený o tom, že sa čoskoro aj ja osobne budem môcť prihlásiť do ďalšieho Vášho kurzu vyššej úrovne, aby som sa naďalej mohol v jazyku zdokonalovať.

Ešte raz pekne ďakujem a do budúcnosti Vám želám mnoho osobných, pracovných úspechov a mnoho ďalších spokojných absolventov kurzov!

Alexander sa u nás pripravoval na prijímačky z angličtiny, takto doučovanie zhodnotila jeho mama Karin:

Chcem Vam dat spatnu vazbu, Alexa prijali na Grosslingovu, aj na bilingvalne aj na matematicke gymnazium (aj ked uz je prijaty, na doucovanie povedal, ze tento tyzden pojde). Aj po skuskach povedal, ze mu velmi pomohlo.