Lektorka Lucia

Lektorka Lucka je študentkou Fakulty chemickej a potravinárskej technológie so zameraním biochémia na STU v Bratislave.
Vrámci svojho inžinierskeho štúdia vyštudovala aj doplnkové pedagogické minimum nie len pre rozšírenie vedomostí ale aj pre možnosti, ktoré takéto vzdelanie ponúka. Okrem toho má bohaté skúsenosti s doučovaním. Svoj voľný čas najčastejšie trávi zavretá v labáku a keď z neho odíde rada strávi večer pri dobrej knihe, či pri sporáku. Pretože dobré jedlo je tá najlepšia odmena po naplno využitom dni.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Už od mala mi všetci hovorili, že by som mala byť učiteľka, pretože všetkým všetko vysvetľujem. Aj keď sa moje vzdelanie uberalo iným smerom, aj tak som neustále niekomu niečo vysvetľovala. Asi len strašne rada odovzdávam svoje vedomosti.

Je nejaká poučka, ktorú si doteraz pamätáš, ale nikdy si ju nevyužila?
Teleso ponorené do kvapaliny je nadľahčované hydrostatickou vztlakovou silou, ktorej veľkosť sa rovná veľkosti tiaže kvapaliny vytlačenej ponorenou časťou telesa.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?
Prípravu na “reálny” život a enviromentálnu výchovu

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
Aj zajtra je deň, ak máš dobrý plán.

Aj vďaka Luckinej, skvelo odvedenej práci lektorky sa Michalovi podarilo dostať na jeho vysnívané gymnázium

Michal bol prijatý na obe gymnázia, na ktoré sa hlásil. Na prvom bol 10ty, na druhom 26ty v poradí. Bez prípravy vo vašom centre by príjimačky určite nezvládol tak, ako sa mu to podarilo. Sme veľmi spokojní s prácou lektorov. Výsledky sa dostavili. Srdečná vďaka Freedu. “  mama Michala, pani Miriam