Lektor Lukáš

Lukáš je absolventom Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v odbore aplikovaná matematika.
Dlhoročne doučuje skupiny študentov rôznych vekových a vedomostných kategórií s dôrazom na praktické aplikácie. Popri štúdiu matematiky rád varí, venuje sa populárnej astronomickej vede, svojmu štvornohému miláčikovi, priateľom a rodine.
Vo Freedu vedie individuálne a skupinové kurzy doučovania, prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rád učíš?
Odovzdávanie svojich vedomostí ďalej beriem ako svoj záväzok voči spoločnosti a zároveň príjemný koníček. Záväzok preto, lebo spoločnosť dokáže napredovať len so vzdelanou generáciou schopnou racionálne argumentovať a riešiť výzvy vo svojom každodennom živote.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Takých je určite viac, avšak najdôležitejší z pohľadu môjho budúceho smerovania bol môj stredoškolský učiteľ. Ukázal mi, že študovať matematiku má pre mňa zmysel a nakoniec som sa tak aj rozhodol. A neľutujem.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Vždy ma v duchu rozosmeje, keď sa ma študent opýta, na čo mu toto celé, čo ho učia, bude. Väčšinu z teórie aj tak všetci zabudneme, avšak vycibrený cit pre detail a schopnosť logicky argumentovať by sme si z hodín matematiky mali odniesť všetci.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostal?
Never nikomu, len sám sebe.