Lektor Lukáš

Lukáš študuje informatiku na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky na Univerzite Komenského v Bratislave.
S doučovaním má drobné skúsenosti, väčšinou pomáhal spolužiakom s matematikou na gymnáziu a neskôr aj na univerzite. Okrem toho sa venoval aj individuálnemu doučovaniu angličtiny. Medzi svoje záujmy zaraďuje hlavne cestovanie, učenie sa cudzích jazykov (má niekoľko certifikátov – C2 z angličtiny, C1 z nemčiny a dokonca hovorí plynule po poľsky), matematika ho fascinuje ako celok a nedávno sa začal učiť hrať šach.
Vo Freedu vedie individuálne a skupinové jazykové kurzy, individuálne kurzy doučovania a skupinové kurzy prípravy na prijímačky na osemročné a bilingválne gymnázia, Testovanie 9.

Prečo rád učíš?
Pretože najlepšie využitie vedomostí je posúvať ich ďalej druhým. Je to skvelý pocit, vidieť ostatných sa s mojou pomocou zlepšovať a napredovať a sám sa pri tom veľa naučím.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Na moju učiteľku matematiky a fyziky z gymnázia, ktorá mi bola zároveň aj triednou. Dosť prísna ale zároveň veľmi milá učiteľka, takpovediac ma donútila rozvíjať sa a robiť veci poriadne, za čo som jej určite vďačný.

Za zmienku stojí určite aj prednášajúca matematickej analýzy, z ktorej na každej prednáške sršal entuziazmus a mala študentov vždy na prvom mieste, vďaka nej je analýza moja obľúbená oblasť matematiky 🙂

Učiteľ nemôže existovať bez …
správneho mentálneho nastavenia. Hlavne chuti a energie učiť a tiež slušnej dávky trpezlivosti. Keď má učiteľ toto, môže vysvetľovať kdekoľvek, s pomôckami či bez.

Ako najradšej oddychuješ?
Ak som naozaj unavený, tak spánok je najlepší. Ale inak veľmi rád svoj voľný čas trávim učením sa nových vecí, ako cudzie jazyky, príklady z matematiky alebo si zahrám šachovú partiu 🙂