Lektorka Mária

Mária vyštudovala anglické bilingválne gymnázium a má bakalára z  učiteľstva anglického jazyka a literatúry a psychológie. Vo Freedu učí angličtinu od decembra 2013. Len počas prvých dvoch rokov odučila vyše 250 hodín. Maja učí rovnako rada deti i dospelých. S deťmi si rozumie dobre, vždy sa snaží, aby boli ich hodiny iné ako v škole – využíva hry, rôzne aktivity, učivo aplikuje do praxe.
Majinou veľkou láskou je šport, hlavne cyklistika. Má dva bicykle, z ktorých má každý svoje meno. 🙂 Tiež pracuje v slovensko-americkej organizácii GoodSports, kde sa zameriavajú na voľnočasové aktivity pre deti a mládež, organizujú športové tréningy, turnaje a letné tábory.

Prečo rada učíš?
Ja sama som sa vždy veľmi rada učila a učiteľov/ky som vždy obdivovala. Videla som ako učiteľstvo funguje, ale aj ako nefunguje a preto by som aj ja chcela prispieť k jeho zlepšeniu. Chcem vrátiť to, čo som dostala. Veľmi rada pracujem  s deťmi a je super vidieť výraz ich tváre, keď niečo pochopia a uvedomia si, že to vôbec nie je také ťažké ako si mysleli. To isté platí aj pri dospelých.

Tri slová, ktoré ťa vystihujú?
Trpezlivá, cieľavedomá, poriadkumilovná.

Ako najradšej oddychuješ?
Najlepší oddych je aktívny oddych. Najviac si dokážem oddýchnuť na bicykli alebo si idem zabehať. Potrebujem pohyb 🙂

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Vzájomný rešpekt medzi učiteľom a žiakom.

S našou Majou je spokojná aj pani Anežka, ktorá o ich hodinách napísala:
“S Majkou som spokojná. Vedenie hodiny sa mi páči, vždy niečo zaujímavé vymyslí. Ochotne vysvetlí pokiaľ s niečim novým prídem. Určite by som nemenila a už teraz viem, že by som chcela pokračovať ďalej, pokiaľ ona bude môcť :-).”

Majin dlhoročný žiak Miroslav:
S lektorkou Majou sa mi postupne podarilo prekonať moje večné začiatočníctvo v angličtine. Individuálny kurz mi totiž nedovolí , aby som počas hodiny odpočíval, alebo sa „viezol“ s ostatnými študentami.
Maja chodí na hodiny vždy perfektne pripravená. Čítame zaujímavé texty, príbehy a knihy. Neváha použiť aj tablet či laptop na sledovanie videí a filmov v originálnom znení. S Majou sa nikdy nenudím a na konci hodiny ostáva čas aj na preklad piesní, či na veselú hru. Ak potrebujem, pomôže mi preložiť aj odborný text do práce.
Vďaka angličtine s Majou som sa zbavil strachu a bloku rozprávať. Moje znalosti sa zlepšili natoľko, že ma v práci povýšili a na zahraničných služobných cestách sa mi otvorili nové, dosiaľ nevídané možnosti. Maji patrí moje veľké Ďakujem!!! 😉

Takéto milé hodnotenia napísali o Maji jej žiaci Tomáš, Peter, Adrián a Jakub z jazykových kurzov angličtiny:

Maja dobre vysvetľuje, na hodinách sa veľa smejeme a učíme sa aj hrami. Veľa sa rozprávame, v angličtine som sa zlepšil. Na hodiny nosí materiály a všetko podrobne vysvetľuje.

Je tu sranda, robíme rôzne aktivity, mám lepšie známky a zapájam sa viac ako v škole. Maja má vždy všetko dopredu pripravené. Všetkému rozumiem, na hodinách sa veľa zasmejem. Vždy je veľmi dobre pripravená a v škole sa zlepšujem.

Maja je super doučovateľka. Na hodine je vždy dobrá nálada, nenudím sa. Od kedy som začal chodiť do Freedu, v škole mám samé jednotky. Jej pripravenosť na hodiny je na profesionálnej úrovni.

Vďaka Maji dosahoval piatak Michal počas školského roka lepšie výsledky v škole:
Chcem Vám poďakovať za kurz Aj, ktorý Miškovi veľmi pomohol. Nie však len za kurz, ale aj za prístup lektorky. V škole dosahuje dobré výsledky, písomky píše bez problémov. Miško prišiel do Freedu dá sa povedať na začiatočníckej úrovni, ako sa hovorí, vedel “tlieskať”, spievať po anglicky, ale počas roku urobil veľký pokrok. Vysvečko mal výborné a Aj sa mu vďaka prístupu lektorky zapáčila tak, že išiel aj do tábora, s vašou lektorkou Majou, kde boli aj anglicky hovoriace deti. Rok predtým, keď padlo 30.6. nechcel o Aj ani počuť. Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za minulý školský rok a určite budeme s Vami pokračovať. (mama Michala)