Lektorka Marína

Marína študuje na Univerzite Komenského v Bratislave na pedagogickej fakulte učiteľstvo anglického jazyka a literatúry.
Maturitu z anglického jazyka má na úrovni B2, doučovala svojich spolužiakov na ZŠ aj SŠ angličtinu a matematiku. Pracovala s deťmi v ZUŠ v rámci literárno-dramatického odboru a tiež bola vedúcou letných táboroch. Má rada deti a baví ju pracovať s nimi.
Vo Freedu vedie detské jazykové kurzy, individuálne kurzy doučovania a jazykové kurzy pre dospelých.

Prečo rada učíš?
Odjakživa som bola okolo mladších detí, hrala sa s nimi, strážila ich, zabávala a neskôr učila. V škole som zistila, že ma baví rozoberať učivo a vysvetľovať ho spolužiakom, ktorí mu nerozumeli. A keď ma začala trápiť otázka slovenského školstva, uvedomila som si, že by som mohla byť učiteľka.

Čo ma vždy poteší a rozosmeje?
V živote ma vždy najviac tešia tie malé veci. Kvety pred domami, pekné počasie, vtáčik na strome, usmievaví ľudia…

Aký predmet by som pridala do osnov?
Enviromentálnu výchovu, náuku o ľudských vzťahoch, praktickú prípravu na dospelý život (3. a 4. ročník SŠ).

Obľúbené číslo:
60 do stovky, 2050 všeobecne.

Marína je vo Freedu jednou z najostrieľanejších lektoriek, za tri roky jej pôsobenia už odučila viac ako 500 hodín, to sa odzrkadlilo aj na pozitívnych referenciách :

“S kurzom sme spokojné, hodiny sú podľa našich predstáv. Časť hodiny konverzujeme, časť preberáme gramatiku, alebo zlepšujeme slovnú zásobu prostredníctvom hier. Lektorka je výborná, napriek tomu, že už bývame niekedy dosť unavené po celom dni v práci, vie nás tak dobre naladiť, zaujať a 1,5 hodiny zbehne rýchlo. Vždy má naplánované, čo budeme v danú lekciu preberať, poskytne nám materiály a sme vďačné za jej trpezlivosť.”

“Oliver bol veľmi spokojný, hodiny boli pre neho zábavné, lektorka bola veľmi príjemná a milá. Neviem posúdiť zdokonalenie v jazyku, môj syn ma už predbehol.“ mama Olivera, pani Jana

Patrik je veľmi spokojný s doučovateľkou Marínou, matematika sa mu podarila lepšie pochopiť, má ju veľmi dobre vysvetlenú. Patrik, vďaka zrozumiteľnému vysvetleniu preberanej látky, mal na polročnom vysvedčení dvojku namiesto hroziacej päťky, za čo sme vďační aj slečne Maríne.“ mama Patrika, pani Lenka