Lektorka Martina

Lektorka Martina študuje na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, odbor učiteľstvo fyziky a chémie.

Už od základnej školy jej išli prírodovedecké predmety, a tak prakticky odvtedy doučuje. Začala doučovať svojich spolužiakov a neskôr deti jej známych.
Veľmi rada tiež pracuje s deťmi. Pomáhala organizovať tábory, či rôzne jednodenné akcie pre deti. Animátorstvo je pre Martinu srdcovou záležitosťou.
Vo voľnom čase rada číta knihy, chodí do prírody, rada píše alebo je jednoducho len s ľuďmi, ktorých má rada. Martinku teší, keď vidí, že to, čo robí, dáva hlbší zmysel.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Dôvodov sa nájde určite veľmi veľa. Je to jedna z tých najprirodzenejších vecí, a v tom je celá krása. Vnímam, že je to to, čo chcem skutočne robiť vo svojom živote. Dáva mi to jednoducho zmysel a napĺňa ma to.

Učiteľ nemôže existovať bez …

Bez srdca a zmyslu pre humor. Jednoducho len mať lásku k práci s deťmi a mať vášeň pre to, čo učím. A zároveň nebrať sa príliš vážne a dovoliť robiť chyby sebe aj deťom.

Čo Ťa najviac baví na učení?

Baví ma vidieť progres a rast u detí, ktoré sa učia. To, ako sa im informácie pomaličky nabaľujú, spájajú a prepájajú a odrazu im dajú zmysel.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?

Určite by som pridala do osnov predmet, ktorý by dokázal naučiť žiakov a študentov praktické veci do života. Či už by to bolo platenie daní, ako urobiť pohovor, ako rozvíjať svoje talenty alebo čo to znamená zdraví životný štýl a ako by sme sa mali správať k prírode, ktorej sme súčasťou.