Lektorka Michaela

Lektorka Miška je študentkou biomedicínskeho inžinierstva na Imperial College London.
Po štúdiu by rada prispela k inovácii zdravotníctva a starostlivosti o ľudské zdravie. Okrem toho rada varí, športuje alebo číta.
Tri roky sa venovala doučovaniu v rámci dobrovoľníctva pre občianske združenie Návrat. Práca s deťmi ju veľmi baví a pri učení iných si sama testuje svoje znalosti. Jej cieľom je ukázať deťom, že veda nie je len súhrn poučiek a vzorcov, ktoré sa musia naučiť naspamäť, ale niečo zábavné a fascinujúce, čo nám pomáha chápať svet okolo nás.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Na učení mám najradšej ten ”Ahaaaa” moment, keď človek konečne pochopí, ako svet okolo neho funguje.
Či už v biológii, keď pochopím, prečo sa skladáme z milióna malých buniek a nie z jednej veľkej alebo vo fyzike, keď poznatky z mechaniky využijeme nato, aby sme overili, či vedel T-Rex skutočne utekať (spoiler, nevedel). Tieto momenty ma motivujú, aby som sa vzdelávala ďalej!

Z nižšie uvedených otázok si vyber ľubovoľné 3, na ktoré napíš odpoveď. Aký je Tvoj najväčší úspech?
Za môj najväčší úspech považujem účasť na medzinárodnom kole súťaži Turnaj Mladých Fyzikov v Singapure. Nejde ani o to, že sme ako tím dostali bronzovú medailu, ale o to, že som sa dostala do úžasnej komunity, vďaka ktorej som dokázala niečo, čo som považovala za nemožné.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Môj učiteľ biológie na strednej škole. Ukázal mi, že biológia nie je len bifľovanie z knihy. Naučil nás, ako intuitívne chápať koncepty a kriticky myslieť a, samozrejme, s ním bola obrovská sranda.


Na hodinu si môžeš zobrať jednu vec, čo by to bolo?
Okuliare. Nie je nič horšie, ako keď si ich zabudnem a na prednáške musím opisovať zo zošita spolužiakov sediacich vedľa mňa, ktorí si nie vždy napíšu všetko relevatné…

Komplexnosť Miškinho doučovania pomohla Lucke dostať sa na skvelé gymnázium a Nelke zase výrazne zlepšiť známku v škole.

Lucka je prijatá na GJH kam aj nastúpi. Sme spokojní s kurzom, dcére sa príprava páčila, myslím, že si dobre precvičila rôzne typy úloh a zároveň aj správnu ‘taktiku’ a časové rozloženie pri samotnom teste, nebola v strese. Ešte raz ďakujeme a pozdravujeme  lektorky Alicu a Michaelu. “ mama Lucky, pani Ľudmila

Sme radi, že si Nelka mohla zopakovať učivo. Vidno to na známkach ako sa zlepšila. S doučovaním aj s lektormi sme boli veľmi spokojní. V budúcnosti určite ešte využijeme vaše služby.Ďakujeme veľmi pekne. “ mama Nelky, pani Miriam