Lektorka Michaela

Lektorka Michaela študuje na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Pôvodne pochádza z podtatranskej dedinky. Voľný čas rada vypĺňa športom ako je bicyklovanie, korčuľovanie, volejbal, lezenie na umelých stenách ale aj na prírodných skalách, v zime si obúva lyže.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Prostredníctvom učenia môžem ukázať, že vzdelanie mení pohľad na svet, dokáže zmeniť priority, je nenahraditeľné. Často as hovorí, že život ťa naučí. No ak začneme sami a skôr – viac sa stihneme naučiť.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Na toho, ktorý prvú hodinu začal slovami: “Na tomto predmete sa naučíme veľa teórie a vypočítame veľa príkladov. Nechcem od vás aby ste si to všetko pamätali, žiadam len aby ste všetkému porozumeli.” A tak sa aj naozaj stalo.

Učiteľ nemôže existovať bez …

študentov. Je to totiž ako v športe: na to aby hráč skóroval, musí dostať loptu do siete. Rovnako je to aj s učiteľmi. Aby človek mohol byť učiteľom, potrebuje mať študentov, ktorí budú sieťou zachytávajúcou vedomosti, ktorými učiteľ mieri do siete.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?

Financie. Finančná gramotnosť je vo sfére verejného školstva extrémne prehliadané, aj napriek tomu, že je to jedna zo základných zložiek života.